Teraz czytasz...
Warszawa. Kawiarnia stworzyła ofertę w oparciu o żywność eko
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Warszawa. Kawiarnia stworzyła ofertę w oparciu o żywność eko

Oferowanie tylko i wyłącznie certyfikowanej żywności ekologicznej to wyzwanie jakiego podjęli się właściciele warszawskiej kawiarni Organic Coffee & more. Lokal działa w centrum Warszawy.

Organic Coffee otwarto w sobotę 18 października. Kawiarnia mieści się w samym centrum stolicy, przy ul Pięknej 19. – Naszą najsilniejszą stroną jest przede wszystkim fakt, że wszystko, począwszy od każdej przyprawy, a skończywszy na gotowych ciastach czy czekoladzie do picia, jest ekologiczne certyfikowane, a w dodatku w bardzo przystępnych, jak na ekologiczną żywność, cenach. Przy codziennej pracy z menu (które jest modyfikowane na bieżąco) bierzemy pod uwagę oceny naszych gości. I już wiemy, że np. nasze autorskie koktajle i smoothies są strzałem w dziesiątkę. Od pierwszego dnia goście chwalą i polecają sobie nawzajem flagowe pozycje z menu Organic Coffee – zielone smoothie detoks oraz śniadaniowie smoothie na dzień dobry z kawą – relacjonuje Ewelina Błaszczyk, właścicielka kawiarni. 

 

Eko kawa i ciastko

Serwowana tutaj kawa posiada także certyfikat Fairtrade (Sprawiedliwego Handlu). – Jest palona specjalnie dla nas przez lokalną palarnię kawy, jest naprawdę bardzo dobra jakościowo i smaczna.  Ciasta kupowane są u sprawdzonych wcześniej dostawców. Nad projektem kawiarni Organic Coffee pracujemy już od kilku miesięcy, więc kilka pozycji z menu, które oferujemy jest robionych specjalnie dla nas, z naszych własnych przepisów. Udało się nawet uzyskać na nie odpowiednie certyfikaty – mówi właścicielka.

 

Dwa poziomy i kącik dla dzieci

Organic Coffee & more mieści się na przestrzeni ok. 90 m kw, ale jest rozmieszczona na 2 poziomach – pierwszy poziom to bar, kilka stolików i wygodnych siedzisk. Druga, dolna sala to spokojniejsze, cichsze miejsce z oryginalnym kącikiem zabaw dla dzieci, gdzie można m.in. do woli malować kredą po ścianach. Górna część kawiarni jest idealna do krótkiego pobytu, np. śniadania przed pracą czy lunchu. Dolna – do spokojnej pracy przy laptopie, na biznesowe spotkania czy wynajęcie części na wyłączność na oddzielną imprezę urodzinową.

Dlaczego kierunek BIO?

Ewelinę Błaszczyk zapytałem dlaczego zdecydowała się akurat na taki „profil” lokalu? – Jest nas dwoje – ja oraz mój wspólnik James Hancock. James jest pół-Anglikiem z pochodzenia i tak naprawdę stąd się wszystko zaczęło. James wychowany w Wielkiej Brytanii na zdrowej, ekologicznej żywności miał od dziecka dużo większą świadomość. Marzenia połączyliśmy wspólnie w jedną całość i właśnie się realizują w postaci pierwszej kawiarni. W planach – i to bardzo bliskich są kolejne kawiarnie. Duże znaczenie ma również fakt, że nie ma takiego miejsca w Polsce. Są restauracje / kawiarnie / bistro, które oferują ekologiczną żywność, ale w bardzo ograniczonej postaci, np. tylko herbatę czy soki. W naszej kawiarni pokazujemy certyfikaty naszych dostawców – każdy gość może je zobaczyć. Walczymy też trochę ze stereotypem i brakiem wiary w koncept organic. Bo czym jest ta cała ekologiczna żywność? Tym, co jedliśmy kiedyś, i co nie było naładowane chemią i pestycydami. Wbrew pozorom kierujemy się nie tylko do ludzi świadomych, czym jest ekologiczna żywność. Przyjęliśmy również rolę trochę edukacyjną. Chcemy pokazać, że ekologiczna żywność może być dostępniejsza i przystępniejsza cenowo. W podobnej cenie można wybrać coś zdrowszego. Stąd lokalizacja pierwszej kawiarni – centrum Warszawy i jednocześnie miejsce, gdzie otoczenie jest typowo biznesowo-biurowe, więc i dotarcie jest większe.  Naszą grupą docelową są także rodziny z dziećmi. Sami jesteśmy rodzicami i chcemy dbać o jakość życia naszych dzieci. Rozumiemy więc innych rodziców i dajemy im gwarancję, że przynajmniej raz na jakiś czas żywiąc się u nas, mogą czuć się bezpieczni, że ich pociechy jedzą zdrowiej – mówi właścicielka.

Zobacz także


Co: Organic Coffee & more
Gdzie: Warszawa, ul. Piękna 19
Godziny otwarcia: pn-pt 7-21, sb-ndz 10-19.

Karol Przybylak

 

Sprawdź nasz dział EKO RESTAURACJE

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.