Teraz czytasz...
Warsaw Food Expo. Będzie specjalna strefa dla żywności BIO
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Warsaw Food Expo. Będzie specjalna strefa dla żywności BIO

Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo, organizowane w Ptak Warsaw Expo, w dniach 1-3 czerwca 2017 połączone są z polską prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej. Organizatorzy zapowiadają też bogatą ofertę w strefie BIO.

Wydarzenie będzie miało charakter biznesowy i ma służyć kontraktacji oraz nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych. Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki – od żywności nieprzetworzonej, po dania i produkty gotowe.

Wystawa została podzielona na strefy branżowe: Mięsa i Ryb, Owoców i Warzyw, Mleka, Piekarsko-Cukierniczą, Alkoholi, Miodu, Koncentratów Spożywczych, Polskiej Żywności Regionalnej, Europejskiej Żywności Regionalnej i BIOżywności.
W tej ostatniej strefie znajdziemy wyłącznie produkty certyfikowane, która coraz śmielej zdobywają półki nie tylko sklepów ze zdrową żywnością, ale także regały sieci handlowych i dyskontów.

Polskie i europejskie smaki dla wszystkich

Targi Warsaw Food Expo to impreza nie tylko dla profesjonalistów, ale też dla wszystkich konsumentów ciekawych nowych, polskich i europejskich smaków.

Dla konsumentów szczególnie smacznie zapowiadają się strefy: Polskiej Żywności Regionalnej i Europejskiej Żywności Regionalnej, aczkolwiek degustacje żywności oraz napojów czekać będą na odwiedzających także w innych miejscach.

Na duże zainteresowanie może liczyć także wspomniana już strefa Strefa Biożywności. Polacy, wzorem innych narodów, coraz częściej sięgają bowiem po zdrową żywność spod znaku eko. Oprócz stref branżowych, specjalnie z myślą o konsumencie, organizatorzy przygotowują także szereg dodatkowych atrakcji. Na odwiedzających czekać będą m.in: wspólne grillowanie z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie, spotkania z mistrzami kuchni oraz wyjątkowe pokazy kulinarne, przygotowywane przez kucharzy z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Ciekawie zapowiada się również Strefa Restauracji Narodowych, gdzie zaprezentują się lokale gastronomiczne oferujące dania z różnych stron świata. Przede wszystkim jednak targi będą miejscem, w którym konsumenci zrobią smaczne zakupy bezpośrednio u producentów. Ważnym elementem targów będą również warsztaty, szkolenia oraz konkursy branżowe, które czekają na profesjonalistów oraz uczniów szkół gastronomicznych w Strefie Edukacyjnej.

Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo odbędą się w dniach 1-3 czerwca 2017 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Więcej informacji na stronie: www.warsawfoodexpo.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.