Teraz czytasz...
Warsaw BIOEXPO. Nowe targi dla branży żywności ekologicznej
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Warsaw BIOEXPO. Nowe targi dla branży żywności ekologicznej

Avatar photo

Rozmawiamy z Katarzyną Drobińską (Dyrektorem Grupy Projektów PTAK WARSAW EXPO) i Agatą Szczepaniak (Dyrektorem Projektu BIOEXPO) o nowym wydarzeniu targowym dla branży ekologicznej

Ponownie w duecie organizujecie targi dedykowane produktom ekologicznym. Jak to się stało?

Agata Szczepaniak: Z branżą ekologiczną związane jesteśmy już od ponad dziesięciu lat (Kasia), sześciu lat (ja). Początkowo była to tylko praca, potem pojawiło się zainteresowanie, pasja. To teraz nasza filozofia życia.

Wiele relacji, które nawiązałyśmy w pracy zaowocowało poszerzeniem grona przyjaciół, z którymi spędzamy również wolne chwile. Na co dzień interesujemy się branżą bio, ekologiczną żywnością i produktami certyfikowanymi z kategorii non-food. Z drugiej strony doskonale znamy branżę targową. Mamy duże doświadczenie, a dodatkowo jest to coś co naprawdę lubimy robić.

Katarzyna Drobińska:

Co najważniejsze, na przestrzeni ostatnich kilku lat polski sektor bio bardzo się rozwinął i umocnił. Eksperci oceniają, że wartość rynku żywności ekologicznej w Polsce wynosi ok. 800 mln zł i w następnych latach będzie rosła średnio o 15-20%.

W naszym odczuciu jest dobry czas na nowe targowe wydarzenie dla branży ekologicznej i produktów z certyfikatem. Pierwsze rozmowy z branżą, które odbyłyśmy pod koniec ubiegłego roku tylko nas utwierdziły w tym przekonaniu. Tym nowym wydarzeniem są Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych Warsaw BIOEXPO. Odbędą się one w terminie 11-13.10.2019 w Ptak Warsaw Expo. Już dziś zapraszamy do udziału!

Jaka jest koncepcja projektu Warsaw BIOEXPO?

Agata Szczepaniak: Przede wszystkim wydarzenie jest dedykowane produktom certyfikowanym.

Do zakresu towarowego targów podchodzimy kompleksowo, pokażemy cały proces produkcji eko – od rolnika do finalnego produktu. Impreza będzie miała charakter biznesowy i międzynarodowy – takiego wydarzenia brakowało na targowej mapie Polski.

W Ptak Warsaw Expo mamy wyspecjalizowane struktury współpracy międzynarodowej. Jesteśmy w stanie zagwarantować obecność na targach kupców z sieci handlowych i wiodących dystrybutorów obecnych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Obiekty Ptak Warsaw Expo - źródło: strona internetowa
Obiekty Ptak Warsaw Expo – źródło: strona internetowa

Katarzyna Drobińska: Wzorem innych imprez organizowanych w Ptak Warsaw Expo,

podczas Warsaw BIOEXPO zrealizujemy program Hosted Buyers czyli zorganizowane przyjazdy odwiedzających z zagranicy, o ściśle określonych preferencjach zakupowych dopasowanych do oferty wystawców oraz program matchmakingu czyli zaaranżowane spotkania kupiec – sprzedawca. Międzynarodowość, nacisk na biznes i czystość zakresu towarowego to główne założenia Warsaw BIOEXPO.

A co z targami w Łodzi? Do niedawna byłyście związane z tym projektem…

Katarzyna Drobińska: Łódzka impreza osiągnęła już swoje maksimum. Nie ma możliwości dalszego rozwoju chociażby ze względu na ograniczone możliwości infrastrukturalne. W Łodzi w hali targowej już od 2 lat brakowało miejsca. W poprzednich latach niektórym wystawcom, nawet tym oferującym produkty certyfikowane, nie mogliśmy zapewnić stoiska. Ponadto, jak twierdzi branża, formuła tego wydarzenia już się wyczerpała. Po 10 latach rozwoju biobranży w Polsce czas na mocny powiew świeżości i na nowe otwarcie.

Zobacz także

złote medale natura food

Agata Szczepaniak: Dlatego zdecydowałyśmy się podjąć współpracę z Ptak Warsaw Expo – właścicielem największego, nowoczesnego obiektu konferencyjno-targowego w Polsce. To naprawdę zupełnie nowa jakość możliwości wystawienniczych, blisko 150 tys. m2 wewnętrznej i 500 tys. m2 zewnętrznej powierzchni wystawienniczej do wykorzystania (Łódź ma niewiele ponad 6 tys.), 18 pawilonów targowych, z których każdy jest większy niż hala w Łodzi. 15 tys. miejsc parkingowych…

Katarzyna Drobińska: Dodatkowo PTAK WARSAW EXPO to jedyne w Polsce centrum targowo-konferencyjne o tak wyjątkowej lokalizacji. 10 minut jazdy od największego w kraju międzynarodowego Lotniska Chopina i 15 minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy, przy zbiegu najważniejszych dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2. Z potencjałem i zapleczem aglomeracji warszawskiej.

Jak już wspomniałyście, pierwsza edycja Warsaw BIOEXPO w dniach 11-13 października. Na co położycie nacisk? Co ma dać siłę napędową targom?

AS: W pierwszym roku projektu planujemy skupić działania na rzecz stworzenia największej i najważniejszej imprezy branży bio w Polsce, na stworzeniu jej międzynarodowego charakteru oraz dogodnych warunków do profesjonalnych kontaktów handlowych.

Więcej o imprezie, zakresie towarowym, planowanych działaniach promocyjnych, a także poza wystawienniczych atrakcjach znajdziecie w kolejnych newsach o Warsaw BIOEXPO.

>> Odwiedź fanpage targów Warsaw BIOEXPO

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.