Teraz czytasz...
V Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia i Życia. Czego spodziewać się podczas tegorocznej edycji?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

V Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia i Życia. Czego spodziewać się podczas tegorocznej edycji?

Już po raz piąty odbędą się w Zielonej Górze Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia. Tym razem impreza odbędzie się 6-7 października. W ciągu minionych czterech lat pokazało się tu ponad 100 firm z całego kraju. Imprezie patronują władze miasta i lokalne media.

Targi na stałe wrosły już w miejski klimat. Każdego roku zielonogórzanie tłumnie odwiedzają halę CRS, gdzie wystawcy z całego kraju pokazują co mają najlepszego

opowiada Janusz Klimenko, organizator wydarzenia.

Targi skierowane są do małych i średnich producentów. Oprócz tych certyfikowanych, pokazuje się tu sporo firm wytwarzających swoje towary metodami tradycyjnymi, bez użycia chemii i dodatków.

Targi odwiedzane przez gwiazdy

Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia i Życia to także pokazy kulinarne w wykonaniu gwiazd polskiej kuchni. Przez te lata odwiedzający mieli okazję obejrzeć występy kulinarne w wykonaniu m.in. Grzegorza Łapanowskiego, wysłuchać gawędy Giena Mientkiewicza o serach zagrodowych czy Tomasza Jakubiaka, propagatora produktów regionalnych. Publiczność zachwyciła się wysokimi umiejętnościami Darii Ładochy. Miłośniczka zdrowego żywienia, trener kulinarny z zakresu kuchni tajskiej, ekspert z dziedziny żywienia dzieci i zdrowej kuchni dla dorosłych. Świetna Maja Sobczak opowiadała o kaszach jak nikt inny. Jej kuchnia to komponowanie zapachów, tekstur i smaków. Misją, którą wypełnia, jest propagowanie dobrego samopoczucia, zdrowego, wspierającego odżywiania i uważnego życia – dlatego z pasji i z zawodu jest psychologiem i dietetykiem holistycznym, a także konsultantem Ajurwedy (Jiva Ayurveda Institute).
Organizatorzy gościli także Roberta Sowę, świetnego kucharza i showmana. Dwa 40-minutowe wejścia i degustacja 200 porcji wywołały gromkie brawa i zachwyt publiczności.

Posmakuj lubuskiego

W roku 2017 wzbogacono imprezę o osobny event pod nazwą „Posmakuj lubuskiego”. Pokazywane są takie restauracje, do których warto przyjechać czy przyjść nie tylko ze względu na jedzenie, które jest wyśmienite, ale także ze względu na położenie, ofertę noclegową czy inne walory. Impreza wzorowana na podobnej, która odbywa się w Chicago (z zachowaniem proporcji, rzecz jasna). Tam co roku, nad brzegiem jeziora Michigan, kilkaset restauracji, częstuje mieszkańców swoimi najlepszymi potrawami.
Oferta jest bardzo szeroka, od sushi, przez potrawy regionalne do fantastycznych deserów oraz lokalne wino i piwo. Wszystko to można zjeść przy stołach specjalnie przygotowanych dla targowych gości. W tym roku odbędzie się II edycja.

Nie tylko żywność

Od tego roku targi mają rozszerzoną nazwę i od teraz to V Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia i Życia. Podczas tej edycji pojawią się firmy związane nie tylko z naturalnym jedzeniem, ale także z bio kosmetykami, bio tekstyliami i bio odżywkami.

Strefa dla dzieci

Podczas minionych edycji organizatorzy nie zapominali o dzieciach, dla których stworzona jest specjalna strefa, gdzie najmłodsi przez zabawę poznają prawidłowe postawy żywieniowe. Mało tego sami występują na kulinarnej scenie i przygotowują swoje dania pod okiem instruktora.

Lubuskie Złote Lubczyki

Warto wspomnieć, że targi to także nagrody, a konkretnie Lubuskie Złote Lubczyki nadawane producentom za najlepsze produkty targów. Jury pod przewodnictwem zapraszanych gwiazd kulinarnych, przyznało ich już 12. Otrzymali je: Gacjana (dwukrotnie) za chałwę z lnu i chałwę lnianą pistacjową z orzechem nerkowca i gorzką czekoladą, Eterno za figę z makiem, Ekologia spod strzechy za ocet z kwiatów czarnego bzu, Masarnia z Tradycją Dreszler za Frasik z gęsi, Smak Natury Marek Hałat za Olej rzepakowy, Gospodarstwo Rybackie Roberta Siudy za Pstrąga w zalewie pomidorowej, Biooil za olej lniany z czarnuszką i bazylią, Pięć Przemian za czosnek wędzony, OHO za suszone banany z surowym kakao, Palce Lizać za masło klarowane Ghee i Qzko za ser Qustasz.

Nagrody otrzymuje także publiczność. Nagroda główna to kosz wiktuałów, które fundują wystawcy. Nagroda przyznawana jest za udział w konkursie na najlepsze hasło targów. Oto niektóre z nich. „Targi robią dobrze” „Tosi smakowało”, „Jedz dobrze, żeby mieć się dobrze”, „Targi dobrego jedzenia to okazja do zdrowego myślenia”, „Co roku jestem na Targach Dobrego Jedzenia, dajcie mi wreszcie tę nagrodę!

Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna impreza również będzie na wysokim poziomie. Zapraszamy 6-7.10 na Targi Dobrego Jedzenia i Życia do Zielonej Góry.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.