Teraz czytasz...
USA. Żywność ekologiczna coraz popularniejsza. W 2016 wartość sprzedaży przekroczyła 40 mld $
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

USA. Żywność ekologiczna coraz popularniejsza. W 2016 wartość sprzedaży przekroczyła 40 mld $

Avatar photo

USA to obecnie największy światowy rynek żywności ekologicznej. Produkty BIO odpowiadają za 5,3% sprzedaży całego rynku spożywczego. W 2016 roku pokonana została bariera 40mld $.

8% tempo wzrostu rynku EKO w USA

W raporcie wydanym przez Organic Trade Association czytamy, że wartość amerykańskiego rynku organicznych produktów żywnościowych wyniosła w 2016 roku 43 mld $ i wzrosła w stosunku do wcześniejszego roku o 8,4%.

Zwiększa się także sprzedaż ekologicznych produktów nieżywnościowych – dynamika wzrostu wynosi 8,8% (cały amerykański rynek non food rośnie w tempie 0,8%).

75% produktów ma ekologiczne odpowiedniki

Analiza ekspertów Organic Trade Association wskazuje, że w 75% kategoriach produktów oferowanych przez amerykańskie supermarkety (liderem na rynku sprzedaży żywności ekologicznej jest sieć Whole Foods kupiona niedawno przez Amazon) znaleźć można już wersje z ekocertyfikatem.

Uprawiane ekologicznie owoce i warzywa stanowią 14% sprzedawanego ogółu, a nabiał 8%.

W ostatnim roku liczba gospodarstw ekologicznych w USA zwiększyła się o 13%.

Rośnie zatrudnienie w amerykańskiej branży BIO

W badaniu OTA zwrócono uwagę na fakt, że więcej niż 60 procent przedsiębiorstw zatrudniających więcej niż 5 pracowników i działających na rynku żywności ekologicznej zwiększyło w 2016 roku zatrudnienie pełnoetatowych pracowników i planuje zrobić to także w 2017 roku.

Wśród największych wyzwań stojących przed amerykańską branżą BIO wymienia się zwiększenie bazy surowcowej, aby móc zaspokoić rosnący popyt na ekologiczną żywność.

>> Raport „Organic Industry Survey” dostępny jest do kupienia na stronie OTA.

 

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.