Teraz czytasz...
USA: ekologiczna rewolucja rozpoczyna się od dzieci
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

USA: ekologiczna rewolucja rozpoczyna się od dzieci

Trzynastolatek ze stanu Tennessee, Birke Baehr, napisał książkę o tematyce ekologicznej skierowaną do dzieci. Dało mu to miejsce wśród najmłodszych autorów na świecie.

Birke Baehr chce edukację ekologiczną zacząć od najmłodszych. Pisze o rolnictwie ekologicznym, jego produktach i metodach produkcji. Ten bystry chłopiec jest żywo zainteresowany taką tematyką odkąd skończył osiem lat.

Ma teraz nawet swoją stronę internetową, nazwaną zgodnie z tytułem książki „Birke on the farm”.

“Chciałbym zwrócić uwagę dzieci na temat przemysłowej produkcji żywności i pomóc im zrozumieć, jak to, co jedzą jest produkowane” wyjaśnia.

W swojej bogato ilustrowanej publikacji szczegółowo opowiada, jak w reakcji na artykuł o zawartości rtęci w syropie kukurydzianym rozpoczął podróż, która doprowadziła go do badania, co kryje się za masową produkcją żywności. Wówczas postanowił przekonać rodziców do kupowania w supermarkecie innej, bo ekologicznej. Rok temu wygłosił krótkie przemówienie na targach i umieścił je w serwisie YouTube.

Po tym, jak stowarzyszenia ekologiczne zainteresowały się nim i zaczęły się do niego odwoływać, jego nagranie zarejestrowało prawie dwa miliony wyświetleń. Teraz Birke podróżuje po całym kraju i uczestniczy w pogadankach, jest też w dobrym kontakcie z wieloma rolnikami ekologicznymi, co później może mu zapewnić praktykę.

Zobacz także


oprac. Małgorzata Górska

źródło: www.birkeonthefarm.com

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.