Teraz czytasz...
Tradycyjne Jadło przejęte przez Organic Farmę Zdrowia
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Tradycyjne Jadło przejęte przez Organic Farmę Zdrowia

10 sklepów, które do tej pory oferowały tradycyjne i ekologiczne produkty pod szyldem „Tradycyjne Jadło” stało się częścią sieci Organic Farma Zdrowia, która liczy obecnie 35 sklepów.

Przedstawiciele Organic Farmy Zdrowia zapowiadają, że rebranding sklepów Tradycyjnego Jadła odbywać się będzie stopniowo i może trwać nawet 2 lata. Do oferty nowych 10 sklepów (zlokalizowanych głównie na terenie Wielkopolski) włączane będą produkty znane już klientom Organic Farmy Zdrowia a delikatesach OFZ poszerzona zostanie oferta produktów wędliniarskich.

Zgodnie z zapowiedziami prezesa Organic Farma Zdrowia, Sławomira Chłonia do 2016 r. Organic Farma Zdrowia planuje zarządzać siecią 50 sklepów z eko żywnością. OFZ to największa polska sieć sklepów oferujących żywność ekologiczną. Oprócz niej na rynku działa także sieć eko sklepów z produktami dla wegetarian „Żółty Cesarz” (7 sklepów). Liczbę wszystkich sklepów specjalistycznych oferujących żywność BIO szacuje się na 500.

Zgodnie z najnowszymi analizami średnie roczne wydatki Polaków na żywność eko szacowane są na 3 euro czyli ok. 12 zł. W tym zestawieniu na czele znajdują się Szwajcarzy, którzy rocznie wydają na produkty z eko certyfikatami 189 Euro. Całe zestawienie w tekście Szwajcar wydaje rocznie na eko żywność 189 Euro. Polak… 3 Euro.

Źródło: Portal Spożywczy / informacje własne

Zobacz także


zdjęcie pochodzi ze strony www Tradycyjnego Jadła

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.