Teraz czytasz...
Tours. Smakosze mają tam lekkie życie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Tours. Smakosze mają tam lekkie życie

Czy Kulinarne Dziedzictwo Doliny Loary zmieści się na przestrzeni kilkudziesięciu metrów kwadratowych?  Raczej nie, ale z pewnością na takim obszarze zgromadzić można mnóstwo interesujących produktów i właśnie takie zadanie postawili sobie twórcy „La Balade Gourmande” – oryginalnego sklepu z produktami lokalnymi i ekologicznymi.

La Balade Gourmande w Tours znajdziemy przy Rynku Głównym. To niewielki sklep z mnóstwem lokalnych, kulinarnych skarbów. Jak zapewniają założyciele placówki: Przy wyborze towarów nie kierujemy się katalogami, nie korzystamy z hurtowników i ośredników. Nasza oferta to efekt bezpośredniej współpracy z producentami.

Ideą sklepu jest dostarczanie żywności tradycyjnej, lokalnej (wyjątkami są tu produkty, których nie da pozyskać się w Rejonie Doliny Loary, np. oliwa z oliwek i produkty czekoladowe) ale też zdrowej.

– Odrzucamy harmonizację gustów, a więc barwniki i sztuczne aromaty, które wprowadzają w błąd prawdziwe zmysły i smaki. Dążymy do autentyczności – czytamy na stronie internetowej sklepu. Potwierdzeniem tych słów jest rekomendacja jaką „La Balade Gourmande” otrzymała od lokalnego oddziału organizacji Slow Food.

Co znajdziemy na półkach La Balade Gourmande? Całą gamę konfitur (np. z rabarbaru czy… koziego mleka), cydry, wina, miody, czekolady, oliwę z oliwek). Zresztą zerknijcie na zdjęcia…

 Tours odwiedziłem przy okazji Festiwalu EuroGusto, relacja: Biokurier na Euro Gusto 2013

Zobacz także


tekst i zdjęcia: Karol Przybylak (Twitter: @KarolPrzybylak)

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.