Teraz czytasz...
Targi VeggieWorld w ten weekend po raz pierwszy w Polsce
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Targi VeggieWorld w ten weekend po raz pierwszy w Polsce

Agnieszka Gotówka

Pierwsza polska edycję VeggieWorld, największych i najstarszych targów w Europie promujących roślinny styl życia, odbędzie się 12-13 maja 2018 r. w Warszawie. Impreza rozpocznie XII edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wege.

Organizatorem wydarzenia jest ProVeg, międzynarodowa organizacja działająca na rzecz budowania świadomości żywieniowej. Zabiega m.in. o ograniczenie spożycia produktów odzwierzęcych o 50% do 2040 roku.

VeggieWorld to wolna przestrzeń pełna inspiracji. To również dobra okazja do porozmawiania z wystawcami, zrobienia zakupów oraz spotkania z ponad 20 propagatorami roślinnego stylu życia z Polski i ze świata. Swój udział w targach zapowiedzieli m.in. dr Melanie Joy, Monika Mrozowska, Vienio, Malka Kafka, Areta Szpura czy Orina Krajewska.

Na uczestników czekać będzie wegański obiad, a chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z fotografii potraw lub rozgrzać się w czasie porannego treningu biegowego. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których przygotowana zostanie specjalna strefa. Na dzieci będzie czekało mnóstwo tematycznych zabaw, m.in. warsztaty plastyczne, malowanie buziek i majsterkowanie.

– Pod jednym dachem starej drukarni na Pradze Południe zgromadzimy starannie wyselekcjonowanych wystawców pokazujących najciekawsze propozycje promujące roślinny styl życia z Polski i z Europy. Pojawią się stoiska z wegańską żywnością, kosmetykami, odzieżą, dodatkami, usługami i książkami

– mówi Joanna Lotkowska, koordynatorka VeggieWorld w Warszawie.

VeggieWorld nie tylko dla wegan

VeggieWorld organizowane jest w 14 europejskich miastach, m.in. Paryżu, Barcelonie, Londynie, Berlinie. Teraz najważniejsze wegańskie wydarzenie odbędzie się w Warszawie. Jego celem jest promocja roślinnego stylu życia: pysznego jedzenia, nowoczesnej mody i kosmetyków.

– Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą lepiej poznać wegańskie produkty, odkryć nowe marki, bezpośrednio porozmawiać z ekspertami czy wystawcami albo spróbować pysznej kuchni roślinnej, którą oferujemy podczas każdej edycji targów

– mówi Patricia Homa, dyrektor polskiej filii ProVeg, organizatora VeggieWorld.

Od pierwszych edycji targi są tłumnie oblegane przez odwiedzających. Średnia liczba gości to około 8000 osób.

Wstęp na VeggieWorld jest płatny. Cena biletu online to 10 zł; na miejscu – normalny: 15 zł, ulgowy (uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, seniorzy za okazaniem legitymacji) – 10 zł. Dzieci do 14 lat wchodzą za darmo.

Więcej informacji oraz szczegółowy program na profilu wydarzenia.

  • Co: Targi VeggieWorld
  • Gdzie: Warszawa, ul. Mińska 65
  • Kiedy: 12-13 maja 2018 r. (od 11.00 do 18.00)

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.