Teraz czytasz...
Targi BioFach już w przyszłym tygodniu. Co warto wiedzieć zanim wyjedziesz?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Targi BioFach już w przyszłym tygodniu. Co warto wiedzieć zanim wyjedziesz?

 

Z roku na rok na Targach BioFach – najważniejszym światowym wydarzeniu dotyczącym żywności ekologicznej pojawia się coraz więcej odwiedzających i wystawców z Polski. Przygotowaliśmy mały poradnik dla tych, którzy do Norymbergi wybierają się po raz pierwszy.

Jak dojechać?

Do kompleksu targowego bardzo łatwo jest dojechać metrem, z które każdy posiadacz wejściówki może, w dniach targowych, korzystać bezpłatnie. Nie powinno być również problemu z tym, aby dostać się na BioFach samochodem. Parkingi dookoła hal są ogromne i raczej nie ma problemów z pozostawieniem auta. Lekkie korki zdarzają się na koniec targów.

Jak poruszać się po targach?

BioFach to 8 dużych hal poświęconych żywności ekologicznej i jedna hala (7A) gdzie odbywają się Targi Vivaness – wydarzenie poświęcone kosmetyce naturalnej.

Każda osoba, która zakupi wejściówkę na BioFach może również udać się na Vivaness – nie ma na nie oddzielnych wejściówek.

Poniżej plan targów zaczerpnięty ze strony BioFachu

Jak znaleźć konkretnego wystawcę?

Najlepiej użyć do tego wyszukiwarki na stronach BioFachu.
Jeszcze przed wyjazdem można także zapoznać się z listą nowości produktowych

Na co zwrócić uwagę?

Każde targi BioFach to ogromna liczba wystawców (w zeszłym roku było ich prawie 1300), ale podczas zwiedzania wystawy warto zwrócić uwagę na specjalne „strefy” – „World Of Experience” poświęcone winu, oliwie i produktom wegetariańskim.

Ponadto równolegle z targami odbywa się bardzo rozbudowana część kongresowa, na której występują specjaliści z całego świata (większość prezentacji tłumaczona jest na język angielski).

Warto odwiedzić również specjalną wydzieloną sekcję z nowościami. Na 500m2 zgromadzono świeżo wprowadzone na rynek produkty z całego świata. Przy każdym z nich znajdziemy odesłanie do konkretnego wystawcy. Strefa znajduje się nieopodal wejścia „Mitte”.

A może aplikacja?

Organizatorzy Targów BioFach udostępnili wszystkim odwiedzającym i wystawcom specjalną aplikację na smartfony. Ułatwia ona poruszanie się po kompleksie targowym. Pewnym mankamentem może być jednak to, że dostęp do Internetu na halach jest płatny.

Więcej informacji dotyczących aplikacji: https://www.biofach.de/en/exhibition-info/app

Zobacz także

złote medale natura food

Nie samym handlem człowiek żyje…

Więc warto odwiedzić także piękne miasto jakim jest Norymberga. Urokliwe, drobiazgowo odbudowane po wojnie, stare miasto urzeka swym klimatem a góruje nad nim zamek. Na przełomie dziejów z Norymbergą związani byli m.in. Albert Durer i Wit Stwosz.

Oprac. Karol Przybylak

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.