Teraz czytasz...
Targ Rolny Konesera inauguruje przed Wielkanocą
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Targ Rolny Konesera inauguruje przed Wielkanocą

Agnieszka Gotówka

13 kwietnia na warszawskiej Pradze rusza Targ Rolny Konesera. Będzie można na nim kupić tradycyjne produkty wyrabiane rzemieślniczymi metodami – wędliny, sery i przetwory, ale też warzywa i owoce od lokalnych rolników.

Data inauguracji Targu Rolnego Konesera została wybrana nieprzypadkowo. 13 kwietnia rozpoczyna się Wielki Tydzień, a więc czas, kiedy wielu z nas przygotowuje się do obchodów świąt Wielkiej Nocy. A te w wielu domach pachną sernikiem, babką, mazurkiem, ale też wędlinami. Wszystkie te produkty można co prawda kupić w hipermarkecie, ale ich jakość bywa wątpliwa.

Na Targ Konesera przyjadą lokalni rolnicy i przetwórcy, którzy klientom oferować będą zdrową i wolną od konserwantów żywność. Organizatorzy zapewniają, że ceny produktów będą przystępne. Kupimy m.in. świeże i wędzone ryby, sery zagrodowe, baby wielkanocne, chleby, autorskie mieszanki kawy i herbaty, octy, soki i dżemy.

To pierwsze tego rodzaju miejsce po prawej stronie Wisły, z jedzeniem od sprawdzonych producentów, których znamy i którym ufamy. Chcemy stworzyć kuchnię prosto od człowieka, od prawdziwego rolnika. Bez pośredników

– na swojej stronie internetowej zapewniają organizatorzy Targu Rolnego Konesera.

Wielkanocna edycja Targu pozwoli też zaopatrzyć się w wyroby twórców ludowych, producentów ceramiki, zabawek, ozdób i zastawy.

Targ Rolny Konesera – gdzie i kiedy wybrać się na zakupy?

Zakupy na Targu Rolnym Konesera zrobimy od 13 kwietnia 2019 r. od godz. 12.00 do 20.00 (w Wielką Sobotę do 8.00 do 16.00). Od 27 kwietnia Targ będzie odbywać się na placu Konesera wyłącznie w soboty aż do 28 września.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.