Teraz czytasz...
Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia „Szkoła inna niż wszystkie”
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia „Szkoła inna niż wszystkie”

Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia jest szkołą wyjątkową, pod wieloma względami niecodzienną. Jest to szkoła, która w procesie nauczania bazuje na nowoczesnych technikach aktywnego przekazu wiedzy. Wykorzystuje twórczą aktywność umysłu i wszechstronną pracę z ciałem.

Jak działa Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia?

Propagujemy świadome odżywianie ze wskazaniem na lecznicze działanie pożywienia w ramach takich przedmiotów jak Dietetyka 5 Przemian i Makrobiotyka. Słuchacze uczą się przygotowując wspólnie potrawy, które są potem razem spożywane.

W programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak Joga, Tai Chi i Qi Gong, które wspomagają ciało w rozwoju i jednocześnie harmonizują ciało z umyłem. Kładziemy nacisk na medytację i ćwiczenia relaksacyjno-koncentrujące, Twórczą Wizualizacje, Wizualizacje Medyczne itp. Szkoła uczy i wydaje uprawnienia w zawodzie Naturopata (Naturoterapeuta).

Studium powstało w 1992 we Wrocławiu z inicjatywy ludzi zafascynowanych terapiami naturalnymi oraz ideą przekazania wiedzy, który sprzyja rozwojowi zarówno w aspekcie zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego, gdzie rozwój indywidualny i społeczny tworzą pełnie.

Ekologia jest przez nas rozumiana bardzo szeroko: jako system, w którym człowiek jest podmiotem, tak samo ważnym jak to, co go otacza. Obecnie wiele dziedzin podchodzi do człowieka integralnie. Tak jak w naturalnym leczeniu nie leczy się jednego organu, ale leczy się całego człowieka, czy w psychoterapii, gdzie pracuje się z całą rodziną jako systemem.

Edukacja ekologiczna jasno uświadamia, że dbałość o środowisko przyrodnicze jest ważne na równi z troską o środowisko wewnętrzne człowieka. Inaczej mówiąc, zaczynamy od siebie, od poszerzania własnej samoświadomości. Pierwszy krok to ekologia wewnętrzna.

Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia: szkoła dla każdego

Zapraszamy do nas każdego, kto jest zainteresowany terapiami naturalnymi, własnym rozwojem i zdrowiem, zdobyciem pasjonującego zawodu Naturopaty oraz pomaganiem innym. Każdego, komu nie są obojętne humanistyczne wartości, kto poszukuje metod sprawnego działania, osiągania celów, kto chce rozwijać swoją intuicję, poszukuje inspiracji w odkrywaniu nowych twórczych doznań.

Studiować u nas może każdy, kto pragnie posiąść praktyczne umiejętności i wiedzę w dziedzinie medycyny naturalnej; wspomagania zdrowia za pomocą diety, ziół, masażu, własnej energii. W systemie zaocznym i nauczania na odległość – Distance Learning nie ma ograniczeń wiekowych. Zajęcia w systemie zaocznym odbywają się raz w miesiącu.
System Distance Learning jest szczególnie atrakcyjny dla ludzi aktywnych zawodowo, z miast oddalonych od ośrodków akademickich, źle znoszących podróże, dla których kształcenie w tradycyjnym systemie jest po prostu niemożliwe. Polega on na samodzielnym studiowaniu pod kierunkiem nauczyciela – facilitatora, czyli kogoś kto ułatwia, pomaga, opiekuje się osobą uczącą. Umożliwia to indywidualny tok nauczania. Wykładowcy opracowali skrypty przedmiotowe i materiały do samodzielnego uczenia. Gwarantuje to utrzymanie wysokiego poziomu wiedzy nie odbiegającego od poziomu w systemie dziennym czy zaocznym.

Na naukę nigdy nie jest za późno, a człowiek pozostaje podobno tak długo młody, jak długo jest ciekawy świata, czegoś nowego, chce się uczyć. Warto uczyć się tego, co decyduje o naszym życiu, zdrowiu i sprawności. Warto uczyć się o tym, jak działa nasz organizm, i co decyduje o zrozumieniu samego siebie, innych ludzi i naszej roli we wszechświecie.

Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia
Tel (71) 355-40-27, 071- 354-60-94, kom. 698-85-08-91
email: see@see.edu.pl www.see.edu.pl
54-237 Wrocław, ul. Staroganiczna 28

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.