Teraz czytasz...
Sprzedaż bezpośrednia łatwiejsza. Ruszył portal MyZbieramy
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Sprzedaż bezpośrednia łatwiejsza. Ruszył portal MyZbieramy

Agnieszka Gotówka

Klienci kupują taniej, a rolnicy sprzedają swoje plony w sposób bezpośredni. Takie rozwiązanie ułatwić ma portal MyZbieramy. Jak działa?

Portal łączy rolników i sadowników z osobami, które chcą pozbierać owoce i warzywa dla własnych celów, np. na przetwory. Korzyści są obopólne. Rolnik może swoje plony sprzedać taniej (bez sklepowej i hurtowej marży), a osoby kupujące mogą zaoszczędzić i świetnie się bawić.

Podobne platformy internetowe z powodzeniem działają już w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Wielkiej Brytanii.

Hasło portalu to „Poczuj radość zbierania”, bo zależy nam, aby powrócić do natury, cieszyć się z chwil zbierania owoców, warzyw z których można potem zrobić przetwory. Wyprawa np. na maliny, porzeczki, połączona ze zjedzeniem posiłku na świeżym powietrzu, będzie wyjątkowa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ wzmocni relacje między nimi. Dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż – przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce, pomagały w polu, zaś dla dzieci będzie to żywa lekcja przyrody

– podkreśla Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu MyZbieramy.

Wsparcie dla lokalnych rolników

Portal MyZbieramy ma również zapobiec marnowaniu żywności. Bardzo często zdarza się, że owoce i warzywa zostają na polu i psują się, bo nie ma kto ich pozbierać. Teraz będzie można powiadomić o takiej sytuacji innych. Z całą pewnością znajdą się chętni do zbiorów.

https://biokurier.pl/jedzenie/wiesz-co-jesz/co-zrobic-aby-nie-marnowac-zywnosci/

Jak działa portal MyZbieramy?

Rolnicy muszą założyć darmowe konto, następnie wystawić ogłoszenie, podając daty zbioru, zdjęcia oraz cenę, za którą chętne osoby mogą zebrać dla siebie owoce i warzywa. Mogą też wystawić ofertę kupowania u siebie w gospodarstwie owoców, warzyw, przetworów w ramach sprzedaży bezpośredniej. Na portalu można też znaleźć informacje o pracy sezonowej. Wystawianie ogłoszeń jest bezpłatne.

Twórcy portalu udostępniają rolnikom wzory plakatu do promocji wydarzenia oraz regulamin zbierania i oświadczenia dla zbierających.

Osoby chcące zebrać warzywa i owoce mogą z kolei skorzystać z wyszukiwarki. W łatwy i szybki sposób mogą znaleźć ofertę blisko swojego domu.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.