Sprzedaż bezpośrednia łatwiejsza. Ruszył portal MyZbieramy

Klienci kupują taniej, a rolnicy sprzedają swoje plony w sposób bezpośredni. Takie rozwiązanie ułatwić ma portal MyZbieramy. Jak działa?

Portal łączy rolników i sadowników z osobami, które chcą pozbierać owoce i warzywa dla własnych celów, np. na przetwory. Korzyści są obopólne. Rolnik może swoje plony sprzedać taniej (bez sklepowej i hurtowej marży), a osoby kupujące mogą zaoszczędzić i świetnie się bawić.

Podobne platformy internetowe z powodzeniem działają już w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Wielkiej Brytanii.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Hasło portalu to “Poczuj radość zbierania”, bo zależy nam, aby powrócić do natury, cieszyć się z chwil zbierania owoców, warzyw z których można potem zrobić przetwory. Wyprawa np. na maliny, porzeczki, połączona ze zjedzeniem posiłku na świeżym powietrzu, będzie wyjątkowa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ wzmocni relacje między nimi. Dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż – przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce, pomagały w polu, zaś dla dzieci będzie to żywa lekcja przyrody

– podkreśla Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu MyZbieramy.

Wsparcie dla lokalnych rolników

Portal MyZbieramy ma również zapobiec marnowaniu żywności. Bardzo często zdarza się, że owoce i warzywa zostają na polu i psują się, bo nie ma kto ich pozbierać. Teraz będzie można powiadomić o takiej sytuacji innych. Z całą pewnością znajdą się chętni do zbiorów.

Marnowanie żywności problemem globalnym. Jak temu zapobiec we własnym domu?

Jak działa portal MyZbieramy?

Rolnicy muszą założyć darmowe konto, następnie wystawić ogłoszenie, podając daty zbioru, zdjęcia oraz cenę, za którą chętne osoby mogą zebrać dla siebie owoce i warzywa. Mogą też wystawić ofertę kupowania u siebie w gospodarstwie owoców, warzyw, przetworów w ramach sprzedaży bezpośredniej. Na portalu można też znaleźć informacje o pracy sezonowej. Wystawianie ogłoszeń jest bezpłatne.

Twórcy portalu udostępniają rolnikom wzory plakatu do promocji wydarzenia oraz regulamin zbierania i oświadczenia dla zbierających.

Osoby chcące zebrać warzywa i owoce mogą z kolei skorzystać z wyszukiwarki. W łatwy i szybki sposób mogą znaleźć ofertę blisko swojego domu.

Brak postów do wyświetlenia