Śniadanie Fair Trade w Parlamencie Europejskim

Już kolejny raz w Parlamencie Europejskim odbędzie się Śniadanie Fair Trade. Jego gospodarzem będzie europarlamentarna grupa posłów ds. Sprawiedliwego Handlu (European Parliament Fair Trde Working Group), a będzie ono  miało miejsce 13 października w restauracji parlamentarnej w Brukseli w  godz 8:30-10:00.

 

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z działającym w Brukseli Fair Trade Advocacy Office. Śniadanie odbędzie się w ramach organizowanego w Belgii Tygodnia Sprawiedliwego Handlu, zainicjowanego przez Belgijskie Forum Rozwoju  (Belgium Development Cooperation).

 

Wśród gości obok reprezentantów Ruchu Sprawiedliwego Handlu pojawią się przedstawiciele organizacji zrzeszających drobnych producentów z Globalnego Południa. Podczas śniadania podzielą się oni swoimi doświadczeniami ze współpracy z organizacjami i firmami z Europy działającymi w nurcie Fair Trade.

Parlament Europejski wspiera Sprawiedliwy Handel promując go jako działanie na rzecz poprawy sytuacji pracowników najemnych i drobnych wytwórców z krajów rozwijających się, działanie wpisujące się w strategię zrównoważonego rozwoju..

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     


Więcej informacji na temat Tygodnia Sprawiedliwego Handlu w Belgii dostępnych jest na stronie www.befair.be

Przeczytaj także: Coraz więcej produktów rękodzieła Sprawiedliwego Handlu dostępnych w Polsce

 Opracowanie i tłumaczenie: Agnieszka Gliwińska Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego HandluChcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia