Teraz czytasz...
Sklep YEM z Poznania stawia na aktywnych
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Sklep YEM z Poznania stawia na aktywnych

Magda Hałajczak jest osobą aktywną a ponieważ dieta w sporcie odgrywa istotną rolę, postanowiła stworzyć miejsce, w którym osoby o podobnych zainteresowaniach znaleźć będą mogły wysokiej jakości żywność. Na niewielkiej powierzchni 27m2 zgromadziła ponad 1000 produktów. Rozmawiamy o tym jak działa sklep YEM.

Biokurier: Obserwując asortyment i filozofię YEM (ul. Naramowicka 203B, 60-101 Poznań) można zauważyć, że jest to ekosklep dla aktywnych. Dlaczego i czy taki pomysł się sprawdza?

Takie od początku było założenie – zaproponować ofertę dla osób aktywnych. Z prostej przyczyny. Sama jestem aktywna i w Poznaniu ciężko było mi znaleźć odpowiedni asortyment dla siebie. Dlatego postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć sklep YEM oraz markę o tej samej nazwie.
Jest wielu aktywnych klientów dbających o to co jedzą. Bo w sporcie dieta jest bardzo ważna. Oczywiście nie tylko w sporcie. Hasło od lat powtarzane „jesteś tym co jesz” jest jak najbardziej prawdziwe.

Czego szukają tacy klienci. Czy większość z nich bazując na dietach (bezgluten, paleo etc) szuka konkretnych produktów czy też wybierają szeroko ale stawiają na jakość?

W sklepie YEM stawiam na jakość przede wszystkim. Produkty są certyfikowane, z dobrym składem. Sportowcy szukają dobrej jakości produktów, batonów, odżywek. Pozostali klienci to grupa bardzo zróżnicowana. Są osoby, które wiedzą czego potrzebują i staram się by zawsze znaleźli u mnie to czego szukają. Zawsze służę radą jeżeli klient nie jest zdecydowany, ma problem w temacie zdrowego odżywiania. Zapraszam wszystkich!

Czy pojawiają się u Pani również inne grupy konsumenckie?

W sklepie YEM każdy jest mile widziany. Oczywiście odwiedzają mnie w zasadzie wszystkie grupy konsumenckie. Począwszy od dzieci po osoby starsze, jak wcześniej wspomniałam osoby aktywne fizycznie, mamy z dziećmi, klienci z nietolerancjami pokarmowymi. Większość z tych osób to bardzo świadomi klienci.

Jak duży jest Pani sklep stacjonarny i ile produktów ma Pani w ofercie?

Sklep YEM ma 27 m2 a asortyment jest bardzo zróżnicowany, ponad 1100 produktów.
Sklep YEM cały czas rozwija się. Produktów jest coraz więcej. Staram się pozyskiwać nowości. Śledzę na bieżąco rynek. Wsłuchuję się w prośby klientów. Zawsze świeże warzywa. Pieczywo. Słodkie wypieki. Bogaty asortyment na wagę (różnego rodzaju mąki, kasze, przyprawy, herbaty, zioła, bakalie). Oleje, oliwy octy balsamiczne na mililitry. Ekologiczna chemia gospodarcza, kosmetyki. Wszystko sprawdzone, certyfikowane.

Ekorynek w Poznaniu

Jak rozwija się rynek żywności ekologicznej w Poznaniu? Są jakieś specyficzne trendy? Zmiany w ostatnich latach?

Świadomość klienta jest coraz większa i to jest myślę największa zmiana, co bardzo cieszy.
Trendy zmieniają się każdego roku. Nie podążam ślepo za nimi. Po prostu jedzmy zdrowo – w ten trend staram się wpisać.


Dowóz produktów? Dlaczego nie…

Coraz częściej ekosklepy decydują się na dowóz produktów. Realizuje to Pani reagując na popyt, czy bardziej wychodzi Pani naprzeciw klientom oferując nową opcję tego typu?

Zdecydowanie wychodzę naprzeciw klientom. Wielu osobom ułatwia codzienność dowóz towaru do domu. Jesteśmy wszyscy zabiegani, pracujemy do późnych godzin wieczornych nie mając już czasu na zrobienie zakupów. Nie musimy rezygnować z dobrej żywności bo YEM podrzuci to co potrzebne.

Sklep eko i marka własna

Jaki jest pomysł na markę własną YEM? Skąd taka decyzja – to raczej rzadkie w przypadku sklepów z żywnością BIO…

Sklep YEM jest stworzony z pasji. I mam nadzieję, że tak jest odbierany – jako wyjątkowe miejsce. Staram się by klienci byli zadowoleni. Stąd pomysł na markę pod tą samą nazwą.
Marka YEM ma w swoim asortymencie kawy ziarniste, mielone, zieloną a także herbaty na wagę: zielone, czarne, białe, yerba mate, owocowe, matche. Postawiłam też na suszone owoce i warzywa bez dodatku cukrów, niesiarkowane. Zapraszam na suszoną jarzębinę, porzeczki, wiśnie, czereśnie, śliwkę węgierkę czyli raczej niespotykany powszechnie asortyment. Mam jeszcze mnóstwo pomysłów.

Trzymamy kciuki, dziękuję za rozmowę.

Magdalena Hałajczak będzie uczestnikiem panelu dyskusyjnego „Skuteczna sprzedaż w ekosklepie. Jak to zrobić w czasach ekspansji sieci?” organizowanego w ramach Akademii Biokuriera podczas targów Natura Food w Łodzi.

Zobacz także

polska enoturystyka

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.