Teraz czytasz...
Sklep warszawskiej Kooperatywy „Dobrze” świętuje rok działania
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Sklep warszawskiej Kooperatywy „Dobrze” świętuje rok działania

 

Działamy po to, by zwiększyć dostęp do zdrowej, świeżej i sezonowej żywności, wspierać rozwój lokalnych gospodarstw rolnych oraz aby uczyć się współpracy w grupie. Tworzymy praktyczną alternatywę wobec supermarketów sprzedających niskiej jakości żywność, ale też wobec luksusowych sklepów ekologicznych – deklarują założyciele warszawskiej Kooperatywy Spożywczej „Dobrze”. Ich sklep działa już rok. 

– Przez ten rok mogliśmy zobaczyć, że nasz sklep trafia w społeczne potrzeby. Świadczy o tym kolejka konsumentów i konsumentek ustawiających się po kooperatywne warzywa, ale też wygrana w konkursie S3KTOR dla najlepszej warszawskiej inicjatywy pozarządowej. Zwyciężyliśmy w kategorii interdyscyplinarnej oraz, co cieszy nas najbardziej, zdobyliśmy nagrodę mieszkańców! – przekonują członkowie organizacji.

Jak działa sklep kooperatywy?

Sklep otwarty jest przez 6 dni w tygodniu i każdy może w nim zrobić zakupy. Po roku działania współpracuje bezpośrednio z około 20 dostawcami. W lecie odbywa się około 10 dostaw świeżych, lokalnych warzyw i owoców tygodniowo. Placówka zatrudnia 5 osób a sama kooperatywa zrzesza blisko 150 gospodarstw domowych.

Oznacza to, że w każdym miesiącu ponad setka osób przeznacza swoje min. 3h na pracę wolontaryjną na rzecz kooperatywy, oraz poprzez wpłatę składki „zrzuca się” na sklep.

Zobacz także


Nie tylko sprzedaż

 – Przez ostatni rok zorganizowaliśmy kilkanaście wydarzeń edukacyjnych, a na jesieni organizujemy Wielki Zjazd Kooperatyw, którego tematem przewodnim będzie Ekonomia Wspólnego Dobra. „Zdecydowaliśmy się zająć kwestią ekonomii, bo to ona kształtuje nasz świat i nasze życie. Nie chcemy aby pozostała domeną zarezerwowaną dla wąskiej grupy specjalistów i nieomylnych ekspertów” – podsumowują przedstawiciele Kooperatywy.

1 sierpnia o 13:00 na Polach Mokotowskich Kooperatywa organizuje urodzinowy piknik.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.