Teraz czytasz...
Rusza konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. To już 8 edycja
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Rusza konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. To już 8 edycja

Poszukiwania najlepszych gospodarstw ekologicznych w Polsce już trwają. VIII edycja konkursu odbywa się najpierw na szczeblu wojewódzkim a później krajowym.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: „ekologia – środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe”. Jego celem jest identyfikacja i szerzenie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa ekologicznego, wdrażanie takich rozwiązań w gospodarstwach rolnych oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego.

Zwycięzcy wyłaniani są najpierw przez poszczególne wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego a następnie spośród triumfatorów regionalnych specjalna komisja wyłania najlepsze gospodarstwa w skali kraju. Wzorem ubiegłych lat, wręczenie nagród odbędzie się najprawdopodobniej podczas Targów Natura Food 2015, które odbędą się w dniach 2-4 października 2015  w Łodzi.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie Ministerstwa Rolnictwa, które wraz z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (oddział w Radomiu) jest organizatorem wydarzenia.

Zobacz także

bio planet

Zobacz kto wygrał w ubiegłym roku: Najlepsze polskie gospodarstwa ekologiczne docenione

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.