Teraz czytasz...
Rolnictwo ekologiczne i badania naukowe. Dotacje na 2023 rok
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Rolnictwo ekologiczne i badania naukowe. Dotacje na 2023 rok

Avatar photo

Jest szansa na dotację na badania związane z rolnictwem ekologicznym. Ministerstwo kontynuuje coroczny program wspierania działań naukowych.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca do przesyłania propozycji tematów badawczych w zakresie produkcji ekologicznej i rolnictwa ekologicznego. Badania mogą być realizowane w 2023 r. i powinny mieć charakter jednoroczny. Propozycje tematów można przesyłać do 26 sierpnia 2022 r., także na adres: marta.szumanska[at]minrol.gov.pl.

Preferowane tematy badań naukowych

Tematy badawcze bądź zagadnienia wymagające dalszej analizy, które mogłyby stanowić podstawę współpracy z ośrodkami naukowobadawczymi, powinny być przedstawione w sposób precyzyjny, ułatwiający ich późniejszą realizację.

Miniarerstwo zaprezentuje listę tematów i obszarów badawczych do 30 września 2022 r.

Zobacz także


Ministerialne dotajce do badań nad rolnictwem ekologicznym

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 2004 r. udziela dotacji do badań w zakresie rolnictwa ekologicznego. Badania te prowadzą państwowe instytuty badawcze, wyższe uczelnie rolnicze oraz placówki Polskiej Akademii Nauk. W ramach prowadzonych dotychczas badań duży nacisk położony był w szczególności na współpracę pomiędzy organizacjami producentów i przetwórców, a ośrodkami naukowymi prowadzącymi badania w zakresie rolnictwa ekologicznego. Preferowano badania, które były prowadzone w ścisłej kooperacji z organizacjami producentów ekologicznych. Projekt powinien uwzględniać zmiany w regulacjach dotyczących rolnictwa ekologicznego. Ministerstwo docenia także badania poszukujące innowacyjnych sposobów na rowiązanie problemów spotykanych przez rolników i przetwórców ekologicznych.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.