Teraz czytasz...
Przedstawicielstwo V-Label (europejskie oznaczenie produktów dla wegetarian i wegan) działa już w Polsce
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Przedstawicielstwo V-Label (europejskie oznaczenie produktów dla wegetarian i wegan) działa już w Polsce

 

O „V – label”, czyli międzynarodowy symbol certyfikujący produkty i usługi przeznaczone dla wegetarian i wegan łatwiej będzie się starać polskim przedsiębiorcom. Przyznawanie praw licencyjnych dla tego znaku koordynować będzie Stowarzyszenie Wegetarian Polskich – Vege Polska.

Czym jest V-label?

Obecnie oznaczenie V-Label wykorzystywane jest na ok. 5500 produktach w 45 krajach. Logo jest gwarancją, że produkt został sprawdzony pod kątem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego nie tylko w składzie produktu, ale także w wykorzystanych substancjach dodatkowych. Analizowane są wszystkie ogniwa łańcucha produkcyjnego – od dostawcy surowców po dystrybutorów.
V-Label to marka szwajcarska, którą zastosowano po raz pierwszy w 1996 r. Struktury i zasady na podstawie których jest tworzona i przyznawana na terenie Europy koordynuje Europejska Unia Wegetariańska (EVU).

W Polsce od września przyznawaniem certyfikatu zarządza od września 2016 Stowarzyszenie Wegetarian Polskich – Vege Polska. Na razie zgłaszać się mogą producenci żywności, ale od 2017 roku kontroli będą mogły również podlegać placówki gastronomiczne, restauracje, puby, bary oraz producenci kosmetyków i produktów higienicznych.

Zobacz także


Co V-label oznacza dla konsumenta?

Dla konsumenta wybór produktu oznaczonego tym symbolem, daje pewność, że produkt jest zgodny z jego preferencjami i posiada deklarowane właściwości. Wyraźna i klarowna symbolika dodatkowo ułatwia i skraca czas podejmowania przez konsumentów decyzji zakupowych. Nie muszą wnikliwe czytać etykiet i sprawdzać czy któryś z podanych symboli „E” na etykiecie opakowania nie kryje przypadkiem dodatku pochodzenia zwierzęcego. Nie muszą martwić się o to, czy w trakcie procesu produkcji producent nie zastosował żelatyny czy innej substancji pomocniczej pochodzenia zwierzęcego o czym nie ma obowiązku informować na etykiecie.

Więcej informacji: http://www.vegepolska.pl/certyfikacja-v-label-na-terenie-polski/

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.