Teraz czytasz...
Poznań. Ekomarket BioFamily ruszy już wkrótce. Da początek nowej sieci?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Poznań. Ekomarket BioFamily ruszy już wkrótce. Da początek nowej sieci?

Ponad 500 m2 i szeroka oferta żywności ekologicznej – tak zapowiadany jest pierwszy sklep sieci BioFamily. Zarządzającą nią spółka należy do Mariusza Świtalskiego, syna założyciela Biedronki.

O tym, że poznański sklep ma być zaczątkiem nowej sieci poinformował Puls Biznesu. Sprawa nie została skomentowana przez przedstawicieli spółki, ale trudno przypuszczać, że będzie inaczej. Prezesem spółki BioMarket zarządzającej marką BioFamily jest Krystian Czarnota, od lat związany z rodziną Świtalskich.

Gdzie znajduje się pierwszy market BioFamily?

Ekomarket BioFamily znajduje się przy ul. Murawa 2 w Poznaniu. Otwarcie zaplanowano na 25 listopada (sobota) (zobacz wydarzenie na facebooku). Na razie strona internetowa marketu (http://familybio.pl) jest w budowie.

Sklep rozpocznie działanie o 10 i otwarty będzie do 22. 

Sieci wkraczają na ekorynek?

Przypomnijmy, że 8 listopada ruszył pierwszy polski supermarket ekologiczny pod szyldem Organic Farma Zdrowia (Warszawa, ul. Jana Pawła II 22). Już zapowiadane jest kolejne otwarcie w Konstancinie k. Warszawy.

Jesienią pierwszy ekosklep w Polsce (Gdańsk) uruchomiła także francuska sieć La Vie Claire. W całej Polsce działa też ok. 800 niezależnych sklepów z żywnością EKO. Produkty z ekocertyfikatem coraz szerzej dostępne są również w największych sieciach detalicznych.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.