Polska żywność ekologiczna na Litwie, Łotwie i w Estonii

Polska żywność ekologiczna pojawi się na rynkach litewskim, łotewskim i estońskim. Bioprodukty będzie można nabyć w 60 sklepach sieci detalicznej Maxima.

 – Rynek litewski znajduje się we wstępnej fazie rozwoju. Pojawiają się pierwsze sklepy z żywnością ekologiczną, produkty BIO powoli odnaleźć można także na półkach marketów. Co ciekawe, całkiem nieźle rozwinięty jest tam rynek ekologicznego nabiału. Maxima to jedna z największych sieci detalicznych w regionie. W jej skład wchodzą zarówno sklepy wielkopowierzchniowe jak i mniejsze punkty. – mówi Artur Tymiński z firmy Symbio.

Na Litwie, tak samo jak w Polsce wciąż potrzebna jest edukacja konsumenta i działania mające na celu zwiększenie jego świadomości. – To właśnie ilość świadomych konsumentów, którzy produktami ekologicznymi wypełniają cały lub prawie cały koszyk decyduje o rozwoju rynku ekologicznegozauważa Artur Tymiński.


 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia