Teraz czytasz...
Płońsk ma pierwszy eko sklep
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Płońsk ma pierwszy eko sklep

Żywność BIO staje się coraz lepiej dostępna także dla mieszkańców mniejszych miast. Od 3 miesięcy Płońsk ma swój pierwszy eko sklep.

Zdrowa Chata działa od 3 miesięcy. – Założyłam tego typu sklep ponieważ od dawna interesuję się zdrową żywnością i chciałabym ludziom przekazywać to co jest dobre dla nas wszystkich. W ofercie mamy około 300 produktów na 38 metrach kwadratowych, wprowadzamy właśnie nabiał. Na razie nie oferujemy jeszcze warzyw – mówi właścicielka punktu, Agnieszka Altman, która planuje także uruchomienie sprzedaży przez Internet.

– Zainteresowanie mieszkańców Płońska powoli wzrasta. Także tutaj ludzie wiedzą co jest dobre i zdrowe, choć na pewno ta świadomość mogłaby rosnąć szybciej. Zbyt dużo jest u nas marketów (ok. 9), ale  tam ekożywności w nich nie ma. Także muszę być cierpliwa i postawić na dobrą reklamę – dodaje. Zdrowa Chata planuje także wprowadzenie produktów pod własną marką. Mają one pojawić się na półkach już wkrótce.

 

Płońsk to miasto położone w województwie mazowieckim,  ma ok. 20 000 mieszkańców. W opinii Sylwestra Strużyny, prezesa hurtowni Bio Planet, obecnie  w Polsce praktycznie w każdym mieście liczącym więcej niż 50 tys. mieszkańców jest już sklep oferujący żywność ekologiczną a nie jest wykluczone, że do końca 2015 roku taką placówkę znajdziemy we wszystkich miejscowościach o liczebności powyżej 20 tys.Jak widać pierwsze przykłady już mamy.

Obecnie w Polsce działa ok. 600 sklepów specjalistycznych oferujących żywność ekologiczną.  Sprawdź tekst : Rolnictwo ekologiczne w Polsce 2014 – najnowsze dostępne dane 

Co: Zdrowa Chata
Gdzie: Płońsk, ul. Ul Płocka 44
Godz otwarcia: pn-pt od 10 do 18 /  sobota od 10 do 14

Karol Przybylak

 

 

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.