Pierwszy w Polsce “dualny” kurs rolnictwa ekologicznego rusza wkrótce

Na wrzesień2015 roku zaplanowano start pierwszego kursu rolnictwa ekologicznego. Pomysłodawcą i organizatorem jest  przez Stowarzyszenie ZIARNO w ramach Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego. Wkrótce ruszą zapisy.

– Kurs dualny to znaczy łączący praktykę z teorią: 14 miesięcy praktyk u doświadczonych rolników ekologicznych z teorią przekazywaną w czasie zajęć stacjonarnych. Kurs trwać będzie 2 lata. Tajniki rolnictwa ekologicznego będzie można poznawać także w trakcie zjazdów: czterech trzy-tygodniowych zjazdów w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym Grzybowie oraz 8 trzydniowych wizyt w wiodących ekologicznych gospodarstwach w Polsce – zapowiada Ewa Smuk Stratenwerth ze Stowarzyszenia Ziarno.

Rolnicy ekologiczni bedą dzielić się wiedzą

Wśród gospodarzy, którzy będą się dzielić swoją wiedzą, znajdą się: Piotr Hillar, Mieczysław Babalski, Peter Stratenwerth, Małgorzata i Jan Wójcik, Robert Kuryluk, Maria i Marek Gozdalik, Jadwiga Galaś, Małgorzata i Sławomir Dobrodziej, Krystyna i Robert Wagner, Elżbieta i Bogdan Chara, Joanna i Frank Dubler, Donat Kuczewski z “Eko-szkoły życia” w Wandzinie.

– Podjęliśmy starania, aby nasz kurs spełniał wymogi kwalifikacyjnego kursu zawodowego. co stwarza absolwentom szansę do przystąpienia do państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie rolnika – dodaje Ewa Smuk Stratenwerth.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Uniwersytet Ludowy powstaje w Grzybowie (woj. mazowieckie) niedaleko Płocka.  Więcej informacji na stronach: www.eul.grzybow.pl. Tam już wkrótce wszyscy zainteresowani znajdą formularze rekrutacyjne.

O Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym pisaliśmy już w ubiegłym roku: Grzybów. Uniwersytet Ludowy będzie kształcił rolników ekologicznych

Wkrótce w Grzybowie odbędzie się także seminarium Dobre Żniwa, sprawdźcie program

Brak postów do wyświetlenia