Teraz czytasz...
Pierwszy poradnik z serii ABC kosmetyki naturalnej dostępny
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Pierwszy poradnik z serii ABC kosmetyki naturalnej dostępny

Oczyszczająca kąpiel z jeżynowych liści, nawilżający okład z melonowych krążków, wzmacniająca maseczka z czereśni oraz ponad 160 przepisów na ekologiczne kosmetyki, które łatwo przyrządzisz w domu – ukazał się pierwszy poradnik z serii „ABC kosmetyki naturalnej”.

Najlepsze dla zdrowia są środki do pielęgnacji ciała wytwarzane ze świeżych, ekologicznych surowców – takie kosmetyki nie zawierają substancji konserwujących ani żadnych sztucznych dodatków. Wszystkie zaproponowane w poradniku przepisy są proste i szybkie – można je przygotować z łatwo dostępnych składników.

W I tomie „ABC kosmetyki naturalnej” prezentujemy naturalne, domowe kosmetyki z ponad 30 gatunków owoców od arbuza, awokado i banana począwszy na truskawkach, winogronach i wiśniach skończywszy.

Wykorzystując naturalne metody w kosmetyce domowej można zaradzić takim dolegliwościom jak: wysuszona, zwiotczała skóra, zmarszczki, piegi, przebarwienia, wypryski, trądzik, sińce pod oczami, przetłuszczające się, słabe, kruche, rozdwajające się włosy, szorstkie dłonie, obrzęki i wiele innych.

Autorką poradnika jest Magdalena Przybylak – Zdanowicz – dziennikarka i współautorka poradników zielarskich i kulinarnych. Rokrocznie opracowuje Ekologiczny Poradnik Księżycowy dla działkowców, ogrodników, rolników oraz kalendarze zdzierane. Współpracuje z czasopismem i portalem o produktach ekologicznych Biokurier.pl, czasopismem dla rolników ekologicznych „Eko Arka” i czasopismem „Tygodnik Poradnik Rolniczy”. Laureatka wyróżnienia w konkursie na najciekawszą publikację związaną z rolnictwem ekologicznym w 2009 roku. Od kilku lat wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo ekologiczne na Warmii.

Książka dostępna jest w salonikach prasowych RUCH (w maju i czerwcu 2013 r.), w sklepie wydawnictwogaj.pl, na allegro.pl oraz wybranych sklepach internetowych i księgarniach.

W kolejnych tomikach będą prezentowane domowe ekologiczne kosmetyki z wykorzystaniem: warzyw, octu winnego, sody oczyszczonej, zbóż, nabiału, jaj, miodu, tłuszczów oraz całego bogactwa ziół.

I tom serii ABC kosmetyki naturalnej to:

  • Ponad 160 przepisów na maseczki, toniki, eliksiry, okłady, peelingi, kąpiele z wykorzystaniem owoców
  • Indeks dolegliwości i schorzeń pomagający w szybkim dotarciu do informacji
  • Praktyczne porady i wskazówki przydatne podczas domowego wytwarzania eko kosmetyków
  • Informacje o walorach zdrowotnych i wykorzystaniu w kosmetyce naturalnej owoców
  • Liczne ciekawostki i praktyczne porady

Więcej informacji
abckosmetykinaturalnej.pl | wydawnictwogaj.pl | facebook.com/wydawnictwogaj

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.