Teraz czytasz...
Organic24 stawia na less waste
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Organic24 stawia na less waste

Avatar photo

Organic24, należący do Organic Farma Zdrowia, przestał korzystać z dedykowanych opakowań, taśm pakunkowych z chemicznym klejem oraz plastikowych wypełniaczy i folii bąbelkowej. Zastąpiono je kartonami od dostawców, papierowymi wypełniaczami i papierową taśmą z naturalnym klejem.

Rezygnacja z dedykowanych kartonów i taśm

W dobie pandemii sprzedaż sklepu www.organic24.pl kilkukrotnie wzrosła. Tym samym zwiększyło się zapotrzebowanie na materiały do pakowania przesyłek. Oznaczone logiem sklepu kartony, taśmy do oklejania czy styropianowe wypełniacze po dostawie trafiają najczęściej na śmietnik niszcząc środowisko, ponieważ spora ich część ma okres rozkładu idący w dziesiątki lub setki lat, a styropian nie rozkłada się wcale!

– Od dawna chcieliśmy zredukować negatywny wpływ tych opakowań i wydruku logowanych materiałów na środowisko. I właśnie teraz, kiedy przez sklep internetowy dostarczamy towary o wartości milionów złotych rocznie, podjęliśmy zdecydowane działania, aby w ramach naszej misji, stać się jeszcze bardziej przyjaznymi dla naszego środowiska naturalnego- mówi Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

https://biokurier.pl/ekorynek/biofach-i-vivaness-2021-w-trybie-online/

Ponowne wykorzystanie materiałów od dostawców

– Obecnie do pakowania zamówionych przez Internet produktów Organic24 używa tylko kartonów i wypełniaczy, które pochodzą z przesyłek od dostawców. Może się więc zdarzyć, że paczka będzie zapakowana w karton z napisem „Kasza jaglana” albo z nadrukiem „Świeże warzywa z polskiego pola”. To nie przypadek, ale świadoma decyzja. Po drugie wolną przestrzeń w paczkach www.organic24.pl wypełniamy materiałami z używanych kartonów, które nie nadają się na opakowanie zewnętrzne, bo są zbyt miękkie. Kupiliśmy maszynę, która tnie takie opakowania w specjalny sposób robiąc z nich wypełniacze. Zabezpieczenie przed uszkodzeniem wnętrza paczki pochodzi więc z surowca wtórnego użytku, surowca recyklingowalnego. Paczki, które otrzymują klienci sklepu organic24.pl, nigdy nie będą tak piękne jak te zamówione w największych sklepach on-line. Będą również pozbawione specjalnych nadruków z logotypem sieci Organic Farma Zdrowia. To świadoma decyzja – podsumowuje Sławomir Chłoń.

Organic Farma Zdrowia, czyli…

Organic Farma Zdrowia to pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych Delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć – Organic Farma Zdrowia składa się z 30 Delikatesów stacjonarnych i on-line. Delikatesy stacjonarne działają w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Wrocławiu, Piasecznie czy Konstancinie. Delikatesy on-line działają na terenie całego kraju oferując największy w Polsce asortyment produktów ekologicznych.

Przy okazji chętnie pochwalimy się, że podobną strategię (oczywiście na mniejszą skalę) prowadzimy naszym e-sklepie sklep.biokurier.pl. Opakowania z odzysku od wielu lat wykorzystuje również Ekodystrybutor, właściciel sklepu internetowego www.drogeria-ekologiczna.pl

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.