Teraz czytasz...
Organic Farma Zdrowia przejmuje Ekozakupy.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Organic Farma Zdrowia przejmuje Ekozakupy.pl

Avatar photo

Bydgoski sklep z żywnością ekologiczną Ekozakupy.pl został włączony do sieci Organic Farma Zdrowia. Na razie działa pod starym szyldem, ale latem planowany jest rebranding.


Jak na razie sklep Ekozakupy działa bez zmian. Staramy się poznać Klientów, ich przyzwyczajenia i oczekiwania. Pod tym kątem będziemy zmieniali oferowany tam asortyment, jak zawsze z dużym naciskiem na produkty świeże. Chcemy też dobrze poznać załogę i w drugą stronę, żeby załoga poznała i dobrze zrozumiała naszą firmę, produkty, procedury, a co najważniejsze to nasze podejście do Klientów. Obecnie realizujemy zaplanowane jeszcze w 2017 roku rewitalizację wielu sklepów na terenie całego kraju. Latem planujemy rewitalizację i połączony z tym rebranding bydgoskiego sklepu.

– tłumaczy Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia S.A.

Organic Farma Zdrowia obecnie zarządza dwoma sklepami w Bydgoszczy. Pierwszy z nich znajduje się w Galerii Handlowej Zielone Arkady (ul. Wojska Polskiego 1).

Sklep Ekozakupy.pl – wnętrze

Od Żółtego Cesarza poprzez Ekozakupy do Organic…

Sklep Ekozakupy.pl w Centrum Handlowym Faktoria (róg ul. Gdańskiej i Kamiennej w Bydgoszczy) uruchomiony został przez spółkę Attila, działającą w ramach grupy kapitałowej Immobile S.A.

W pierwszym okresie była to placówka franczyzowa nieistniejącej już sieci Żółty Cesarz (także przejętej przez Organic Farma Zdrowia). Na bazie sukcesu pierwszego sklepu rozpoczęto rozwój sieci, która w szczytowym momencie miała 5 sklepów (w Bydgoszczy, okolicach Poznania oraz Warszawie). Ostatecznie jednak placówki zostały zamknięte, a sama marka wkrótce zniknie z rynku.

Sieci ekosklepów nabierają rozpędu?

Aktualnie Organic Farma Zdrowia z 32 sklepami (wśród nich także ekologicznym supermarketem) jest zdecydowanym liderem jeżeli chodzi o liczbę sklepów z żywnością ekologiczną, ale pojawia się „sieciowa” konkurencja.
W Poznaniu planowane jest kolejne otwarcie BioFamily, z pewnością doczekamy się także kolejnych ekosklepów pod szyldem La Vie Claire. Francuska sieć jak na razie posiada jeden sklep w gdańskiej galerii Przymorze, ale poszukuje franczyzobiorców na kolejne.

Nasz plan obejmuje dalszy rozwój i powstanie kolejnych sklepów La Vie Claire w Polsce. Część z nich chcemy przekazać w ręce prywatnych inwestorów

-czytamy na stronie internetowej lavieclaire.pl.

Trzy sklepy (Białystok, Ełk, Suwałki) posiada także sieć Avocado Group.

Zobacz także

Akademia Biokuriera

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.