Teraz czytasz...
Organic Changer czyli wymień konwencjonalne produkty na ekologiczne. Od ręki
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Organic Changer czyli wymień konwencjonalne produkty na ekologiczne. Od ręki

Organic Changer to oryginalna akcja promująca nadchodzące Targi BioFach. Na jednym z niemieckich ryneczków ustawiono specjalne stoisko, na którym konsumenci mogli wymieniać konwencjonalne produkty na ich odpowiedniki z certyfikatem BIO.

– Prawie wszystkie produkty spożywcze wytwarzane metodami konwencjonalnymi, są obecnie dostępne w wersji BIO. Dlatego bardzo łatwo można dokonać podmiany. To prawda, że żywność ekologiczna może wydawać się na pierwszy rzut oka droższa, ale to dlatego, że produkcja konwencjonalna przesuwa ukryte koszty na przyszłe generacje i społeczeństwo i nie uwzględnia ich w cenie produktu na półce. Wymiana całej naszej żywności na tą wytwarzaną ekologicznie to byłby idealny scenariusz– czytamy w komunikacie opublikowanym przez organizatorów Targów BioFach, które odbędą się w Norymberdze w dniach 10-13 lutego 2016. 

Danila Brunner, dyrektor targów BioFach I Vivaness mówi: BioFach i Vivaness to nie jest tylko impreza targowa dla stale rosnącej branży. Każdego lutego dostarczamy dowodów i przykładów na to, że taka zamiana jest możliwa i już ma miejsce.

Jak Organic Changer wyglądał w praktyce?

Zobaczcie film

Żywność konwencjonalna, która wymieniana była na ekologiczne odpowiedniki została przez agencję koordynującą akcję przekazana na cele dobroczynne.

Zobacz naszą relację z Targów BioFach 2015: BioFach 2015 – relacja. Polacy coraz bardziej aktywni

źródło zdjęcia: BioFach

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.