Teraz czytasz...
Optymistyczne wyniki spółek dystrybuujących żywność ekologiczną
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Optymistyczne wyniki spółek dystrybuujących żywność ekologiczną

O 17,4% wzrosła w I kwartale 2014 roku sprzedaż grupy kapitałowej Organic Farma Zdrowia. Dobre wyniki notowane przez spółki odzwierciedlają rosnący popyt na eko żywność.

– Sprzedaż Grupy Kapitałowej Organic Farma Zdrowia w I kwartale 2014 roku wyniosła 15,6 mln złotych, co stanowi 17,4- proc. wzrostu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wzrost ten jest na podobnym poziomie jak w IV kwartale 2013 roku (wtedy było to 17 proc.), ale sama wysokość sprzedaży jest nowym rekordem sprzedaży kwartalnej w historii grupy – informuje spółka w raporcie kwartalnym, cytowanym przez Portal Spożywczy.

Powiązane z OFZ kapitałowo spółki dystrybucyjne także publikują optymistycznie brzmiące dane. Eko-Wital zanotował sprzedaż o wartości 5,6 mln zł (39 proc. wzrostu) a Bio Planet może pochwalić się 58% wzrostem i wartością sprzedaży na poziomie 15,3 mln zł.

Optymistyczne dane płynące z rynku z pewnością odzwierciedlają rosnące zainteresowanie konsumentów żywnością ekologiczną. Sprzedaż rośnie dynamicznie, ale wciąż „hamulcem” są bardzo wysokie ceny eko produktów (także w sklepach sieciowych) i niska świadomość konsumentów (potrzeba działań marketingowych i edukacyjnych).

Zobacz także


źródło: Portal Spożywczy

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.