Opole. Lokalna kooperatywa spożywcza stawia na żywność eko

Grupa opolskich mam skrzyknęła się i razem przygotowuje zamówienia u dostawców żywności ekologicznej.

 

Niedawno pisaliśmy o przykładzie działania włoskiej kooperatywy spożywczej GAS. Tymczasem wieści o zrzeszających się konsumentach napływają również z Polski. Tym razem z Opola.

Przeczytaj także: Pierwszy zjazd kooperatyw spożywczych

Jak donosi, powołując się na PAP, opolski oddział serwisu Nasze Miasto: Opolskie „Mamowo” tworzone jest przez grupę matek, które przy współpracy z Fundacją OFF – Kobiety na Rzecz Społeczeństwa Obywatelskiego organizują spotkania rodziców, podczas których wymieniają się doświadczeniami.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Oprócz dyskusji w ramach „Mamowa” zainicjowana została również Opolska Kooperatywa Spożywcza. Dzięki niej uczestniczki chcą nabywać ekologiczną żywność tajniej i bezpośrednio od rolników.

 

-Chcemy mieć dobrej jakości, zdrową żywność dla dzieci, a przy tym zamierzamy wspierać lokalnych rolników – przekonuje Olga Szkolnicka, założycielka Mamowa.

 

Jak działa opolska kooperatywa? Zbierają się chętni, powstaje lista zakupów. Na jej podstawie dokonywana jest zbiórka pieniędzy. Uczestnicy raz w miesiącu jadą po towar albo przyjmują go od rolnika ekologicznego dojeżdżającego do miasta. Jak na razie wspólne zakupy żywności ekologicznej odbyły się 2 razy.

Wśród zamawianych produktów znalazły się: ziemniaki, marchew, selery, buraki oraz kiszona kapusta.

Członkowie grupy zachęcają rolników ekologicznych z okolic Opola, aby zgłaszali się pod adres: mamowo@gmail.com. Na ten sam adres mogą się również zgłaszać chętni do wspólnych zakupów.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: opolskie.naszemiasto.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia