Teraz czytasz...
Odwiedzamy francuską sieć sklepów z eko żywnością La Vie Claire w Paryżu!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Odwiedzamy francuską sieć sklepów z eko żywnością La Vie Claire w Paryżu!

Sieć sklepów La Vie Claire posiada około 220 sklepów rozmieszczonych nie tylko we Francji, ale także np. w Maroku, czy na Mauritiusie (w tym 50 pod nazwą własną marki La Vie Claire). To sieć dużych sklepów, które oferują około 6000 produktów (w tym produkty pod marką własną marką La Vie Claire). Jednak prym wiodą wiodące marki w sektorze produkcji ekologicznej, ze wszystkich rodzin produktów.

Na sklepowych regałach można znaleźć, podobnie jak w polskich sklepach, świeże sezonowe warzywa, nabiał, wędliny, produkty suche, jak kasze, makarony, ryże, a także słodycze, żywność dzieci, ale również dla zwierząt. Oprócz żywności dostępna jest także literatura dotycząca zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia, m.in. widać bogactwo książek kucharskich, traktującym o sezonowym gotowaniu m.in. dla wegetarian, vegan.

Sieć oferuje także dostęp do piwniczki z alkoholami, całą gamę kosmetyków i środków pielęgnujących oraz czyszczących.

Oferta jest różnorodna, ceny przystępne – wiąże się to z popularnością i łatwiejszym dostępem do bio żywności w wielu sklepach i marketach. W sprzedaży przeważają produkty pochodzące i wytworzone we Francji.

Sklep który odwiedziliśmy miał dwa poziomy. Na najniższym miejsce znalazły warzywa i owoce, słodycze, kącik ze „zdrową literaturą”, a w dalszej części lodówki z nabiałem, serami i wędlinami oraz piwniczka z bio alkoholami. Dodatkowo na pokaźnym regale zaprezentowane zostały najróżniejsze środki czystości, żywność dla zwierząt oraz produkty sypkie i suche.

Poziom drugi w znacznej części zajmowały kosmetyki ekologiczne i naturalne, głównie francuskie, ale także zagraniczne, np. niemieckich marek. Dodatkowo ofertę uzupełniała cała gama herbat i ziół oraz naturalne suplementy diety.

Poniżej prezentujemy krótką foto relację:

Adres sklepu:

La Vie Claire

Zobacz także


Charenton, VAL-DE-MARNE
145 bis, Rue De Paris
94220 Charenton – France
Tel: +33-148934046
www.lavieclaire.com

(mpz)

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.