Teraz czytasz...
Obiecujący start Targów BioContracting
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Obiecujący start Targów BioContracting

Około 170 wystawców zaprezentowało się w trakcie Targów BioContracting, które odbyły się w podwarszawskim Nadarzynie w dniach 13-14 stycznia. Pojawiły się uznane na ekorynku marki, ale znaleźć można było również kilka nowych produktów i ciekawostek.

Największe stoiska przygotowali liderzy branży: Bio Planet i Eko Wital (na którego stoisku można było zapoznać się także z ofertą firm partnerskich). Nie zabrakło także wystawców proponujących produkty niszowe, gospodarskie.

Szerokie spektrum wystawców

Na BioContracting przyjechali pionierzy rolnictwa ekologicznego, Ewa i Peter Statenwerth ze Słubic k. Płocka oraz specjalizujący się w gospodarskich serach państwo Szczupakowie (Gospodarstwo Frykas) aż spod Szczecina. Na stoisku Czeco posmakować można było ręcznie wytwarzanej czekolady (firma od niedawna posiada certyfikat ekologiczny). Nową markę „ekologiko” zaprezentowała firma EcoVinet.

Video z BioContracting

Zobacz materiał filmowy, który przy okazji BioContracting przygotowała Aneta Młodzikova z serwisu STOREKO (przy małej współpracy Karola Przybylaka;))

Polski rynek lawinowo poszerza się o nowe marki kosmetyków naturalnych. W trakcie BioContracting można było przekonać się, m.in. co w ofercie mają przedsiębiorcy z Ukrainy.

Wydarzenia dodatkowe w trakcie BioContracting

BioContracting wzbogacono o kilka wydarzeń dodatkowych (konferencje i seminaria na temat rozwoju rynku żywności ekologicznej, trendów, prognoz i perspektyw). Dwie z prezentacji (Świat staje się BIO. Trendy i statystyki, Skuteczny marketing i budowanie marki w ekobiznesie ) przygotował zespół Akademii Biokuriera w ramach, której szkolimy i doradzamy przedsiębiorcom działającym w ekobranży.

W trakcie targów organizatorzy wyróżnili firmy, które przygotowały najbardziej atrakcyjne stoiska: Bio Planet, Eko Wital i Jak Mus To Mus.

Frekwencja na BioContracting dopisała (nie znamy jeszcze dokładnych danych), wystawcy zwracali uwagę na obecność przedstawicieli sklepów z żywnością ekologiczną. Nie brakowało również rolników (to po części za sprawą odbywających się tuż obok Targów Sadownictwa i Warzywnictwa).Dużym plusem organizacyjnym targów jest bardzo duża ilość przestrzeni wystawienniczej a także parkingowej wokół hal.

Zobacz także


Będzie ciąg dalszy…

Organizatorzy, czyli Warsaw Expo, mają wobec targów BioContracting bardzo poważne plany – chcą stworzyć w tym miejscu wydarzenie B2B na skalę międzynarodową. Już w trakcie pierwszej edycji zapraszali na kolejną.

W międzyczasie (21-23 października) na terenach Warsaw Expo, odbędą się również Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej połączone z Ecorganica. O ile ta pierwsza marka to już jakość sama w sobie o tyle ta druga osnuta jest jeszcze pewną tajemnicą, ale z pewnością z upływem czasu dowiemy się więcej.

Zobacz więcej zdjęć na facebooku:

Pierwsza edycja targów BIOcontracting w ujęciu Biokuriera. Wkrótce relacja na naszych stronach.

Posted by biokurier on 15 stycznia 2016

Karol Przybylak

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.