Nowe unijne logo produktów ekologicznych ? zasady używania

W jakiej odległości od nowego unijnego logo ekoproduktów może znaleźć się napis? Jak stosować znak na czarno białych etykietach? Czy można wprowadzać modyfikacje logo? – na te pytania odpowiada opublikowana przez Komisję Europejską Instrukcja Obsługi Unijnego Logo Produktów Ekologicznych.

Prezentacja na razie dostępna jest w języku angielskim i można ją pobrać klikając tutaj. Jej treść w sposób przejrzysty wyjaśnia regulacje zawarte w unijnym rozporządzeniu nr 271/2010 Wkrótce prawdopodobnie pojawi się także wersja polskojęzyczna o czym będziemy informować.
Przypominamy, że stosowanie nowego logo UE na produkty ekologiczne jest obowiązkowe od 1 lipca 2010. Znak musi pojawiać się na opakowaniach co najmniej raz w sąsiedztwie numeru jednostki certyfikującej. Ekologiczne logo UE gwarantuje, że oznakowana nią żywność spełnia całkowicie europejskie normy dotyczące rolnictwa ekologicznego. Na towarach wciąż zamieszczony będzie także kod jednostki certyfikującej i informacja o miejscu wytworzenia produktów rolnych. Nowe unijne ekologiczne logo może być stosowane na towarach wraz z istniejącymi już ekologicznymi oznakowaniami krajowymi  lub prywatnymi (patrz np. dół strony Biokuriera).

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżaco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

{jcomments on}

Brak postów do wyświetlenia