Niemieckie Ministerstwo Rolnictwa rozważa znakowanie produktów lokalnych

Ilse Aigner –  Niemiecka Minister Rolnictwa zapowiada wprowadzenie większej przejrzystości w kategorii produktów regionalnych. Przekonuje, że warto opracować specjalne, ogólnoeuropejskie logo.

 

Według minister, badania rynkowe wskazują, że niemal połowa niemieckich konsumentów deklaruje chęć zakupu lokalnych produktów. Według niej stworzenie ogólnoeuropejskiego, woluntarystycznego, wiarygodnego logo pozwoliłoby na ułatwienie podejmowania konsumenckiego wyboru, wprowadziło większą przejrzystość i ułatwiło promocję regionalnym produktu.

 

Swoją koncepcję Ilse Aigner przedstawiła w trakcie spotkania przeprowadzonego w ramach realizowanego ze środków Unii Europejskiej projektu „Alpine Food”.

Dlaczego warto sięgać po produkty lokalne? Przeczytaj także: Kupujmy lokalnie i ekologicznie

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Polecamy również teksty:
Produkty regionalne nowym trendem?
Wystartował serwis z wyszukiwarką lokalnej i ekologicznej żywności

Źródło: oneco.biofach.com

Komentarz redakcji:

W tym miejscu warto dodać, że niemieckiej Minister Rolnictwa chodzi o coś innego niż wprowadzony już system chronionych oznaczeń geograficznych. Jej pomysł dotyczy wszelkich (a nie tylko tradycyjnych) produktów żywnościowych wytwarzanych w danym regionie. Na przykład konsumenci w Gdańsku mogliby poszukiwać specjalnie oznakowanych produktów, które wytworzone zostały w promieniu 100-150 kilometrów od miasta.

Co sądzicie o takim pomyśle?

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia