Teraz czytasz...
Modna z natury. GiGi Bag, moja ekoparyżanka
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Modna z natury. GiGi Bag, moja ekoparyżanka

Zacznijmy od największych magazynów modowych świata. Vogue czy ELLE, każde z nich miało na swojej okładce modelkę obejmującą siatkę w stylu paryskim, wypełnioną po brzegi owocami. Jak ma się do tego GiGi Bag?

Instagram oszalał na punkcie siatek w stylu paryskim. Blogerki prześcigają się w układaniu coraz śmielszych kompozycji fotograficznych z ich udziałem. Fora ekologiczne wyłuskują z zakamarków przeszłości ten proekologiczny produkt, wychodząc tym samym na przeciw potrzebom odrzucenia ‘plastikowych śmieci’.

Gdy 10 lat temu natknęłam się na siatkę z żyłki, pomyślałam, że muszę zrobić taką siatkę na miarę obecnych czasów. Długo szukałam materiału, który nadał by mojej siatce odpowiednią jakość, wytrzymałość i był ‘eco’. Postawiłam na len, tak bardzo szlachetny i ceniony materiał

– wspomina Maria Gizulewska, producent siatek ekologicznych Gigi Bag.

Modne i ekologiczne – GiGi Bag

Ręcznie wykonywane w lokalnej społeczności ekologiczne siatki GiGi Bag, bardzo powszechne w czasach PRL-u, były pokazywane m.in. na targach designu Solone Satellite w Mediolanie. Klientami GiGi Gizulewska są m.in. Telewizja Polska i duże agencje reklamowe, którym zleżały na promocji proekologicznych i jednocześnie praktycznych rzeczy.

Moda ma kształt rombu

Kiedy w latach 60. XX w. kobiety wykonywały siatki na potrzeby posiadania mocnych toreb na owoce i warzywa oraz toreb na zakupy, nie mogły się spodziewać, że dzisiaj te torby nieco odmienione, świetnie sprawdzą się jako praktyczny i ‘oldschoolowy’ dodatek do kobiecej garderoby. Ręcznie wykonywany splot torby GiGi Bag ma kształt przypominający romb, co nadaję tej ‘paryżance’ ponadczasowy wygląd.

100% natury

Wykonane z najwyższą starannością i precyzją bardzo mocne supełkowe sploty, gwarantują, że możemy w niej z powodzeniem nosić różne rzeczy codziennego użytku.

Włókna lniane są bardzo odporne na rozciąganie. Lubię to stwierdzenie. I choć w opisie produktu jest zaznaczone, że siatki wytrzymają 15 kg, to można w nich tak naprawdę nosić kamienie. Zniszczą się dopiero, gdy wpadną pod kosiarkę

– z uśmiechem mówi Maria Gizulewska.

GiGi Bag może być noszona jako worek lub jako torba na ramię. Jest lekka i zajmuje mało miejsca, przy czym rozciąga się na wiele stron, aby pomieścić wszystkie rzeczy.

Chętnych do posiadania ‘ekoparyżanki’ zapraszamy na www.gigigizulewska.com

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.