Teraz czytasz...
Mobilna kawiarnia czyli prędkość, Fair Trade i ekologia
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Mobilna kawiarnia czyli prędkość, Fair Trade i ekologia

Kawa z certyfikatem Fair Trade, czekolada, bio herbata, eko sok owocowy i słodka przekąska to oferta działającego w Tuluzie mobilnego Speed Coffee. Przyjazny środowisku pojazd napędzany jest siłą mięśni więc nie emituje spalin i gazów cieplarnianych. Dodatkowo w warunkach miejskich porusza się cicho, ograniczając tym samym hałas, tak charakterystyczny dla wielkich ośrodków miejskich.

Mobilni i energetycznie samowystarczalni

Speed Coffee w każdej chwili może zmienić swoją lokalizację i bez problemów pojawia się tam, gdzie tradycyjne auto nie może wjechać. Dodatkowo na jego dachu zainstalowana jest bateria słoneczna, która produkuje energię potrzebną do zasilania ekspresu ciśnieniowego.

Skąd pomysł na taki biznes?

– Żyjemy coraz szybciej i nie zawsze mamy możliwość zatrzymania się w restauracji, kawiarni lub sklepie by kupić coś do picia. Zauważyliśmy razem z przyjacielem (obecnie Speed Coffee tworzą dwa pojazdy obsługiwane przez twórców całego projektu: Sébastien’a Moleton’a i Thomas’a Maury), że jest zapotrzebowanie na taki rodzaj usługi, czyli „szybką kawę”, która kupisz bezpośrednio na ulicy, w dowolnym miejscu. By inwestycja była dochodowa i jednocześnie przyjazna środowisku postawiliśmy na dobrej jakości surowce, czyli produkty rolnictwa ekologicznego, produkty sprawiedliwego handlu i samowystarczalność energetyczną. Projekt się sprawdza i został bardzo pozytywnie odebrany przez mieszkańców Tuluzy. Każdego dnia pojawiamy się w centrum miasta, przy głównych stacjach metra, w miejscach gdzie są duże skupiska ludzi, ale także przyjeżdżamy na zaproszenie naszych klientów, np. na imprezy plenerowe – tłumaczy z uśmiechem Thomas Maury, jeden z pomysłodawców i twórców projektu Speed Coffe.

– Inspiracją stał się pobyt w USA, a dokładnie w Nowym Jorku, gdzie pierwszy raz zobaczyliśmy mobilną kawiarnię. Postanowiliśmy spróbować zaadaptować ten pomysł na francuskim gruncie i się udało. Uzyskaliśmy wszelkie pozwolenia i wiosną 2013 roku wystartowaliśmy z projektem Speed Coffee

– tłumaczy Thomas Maury.

Przeczytaj więcej na temat kawa bio fairtrade

Zobacz także


 

Sprawdź najtańsze oferty na kawa bio


tekst i zdjęcia: Magdalena Przybylak-Zdanowicz

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.