Teraz czytasz...
Mlekomaty, sokomaty – automaty nowej ery?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Mlekomaty, sokomaty – automaty nowej ery?

W wielu miastach sporo osób dało się już zachęcić do korzystania z mlekomatów. Uznawane początkowo za wybitne novum i omijane, stały się z czasem chętnie odwiedzane, najczęściej przez te same osoby (np. rodzice małych dzieci). Znaleźć je można na przykład przy dużych placach targowych w miastach.W nowoczesnym społeczeństwie, które na równi z rozwojem osobistym i karierą stawia zdrowie oraz szeroko pojęte bycie „fit” automaty oferujące świeże soki, mleko czy przekąski mogą się stać ciekawą alternatywą obecnie funkcjonujących maszyn z niezdrowymi przekąskami. To alternatywa, którą warto promować zwłaszcza w szkołach – zamiast maszyn z batonikami i innymi niezbyt zdrowymi dla dzieci pokarmami.

Gdzie postawić „zdrowy” automat?

Kluby fitness, siłownie, uczelnie, pasaże handlowe, a wreszcie szkoły to dobre miejsca, w których można byłoby ustawiać podobne automaty. Nie powinno zabraknąć chętnych na zdrowe zamienniki napojów energetyzujących, słodkich batoników, cukierków i czekolad. Automat wyciskający sok z pomarańczy stoi już na przykład jednej ze szkół w Bielsku-Białej (zobacz materiał TVN). Cena za taki napój nie jest niska, ale porcje soku to od 180ml do nawet 300ml. Automaty mogą przyjmować karty płatnicze i gotówkę w monetach każdej waluty. Maja opcję odkażania, a nadzorować można je zdalnie (GSM/GPRS).


O automatach z eko żywnością pisaliśmy już przy okazji zmian zachodzących na rynku amerykańskim, przeczytaj: Żywność EKO… z automatu?

Skąd się bierze sok?

Dla dzieci to dodatkowa atrakcja, pozwalająca odkryć, jak powstaje sok, bo jak pisze dystrybutor maszyn:
„Cały system wyciskania soku jest widoczny przez dużą szeroką szybę, dzięki czemu możemy oglądać na żywo cały proces przygotowywania naszej porcji świeżego soku. Sokomat zyskuje tym samym ogromny atut, czyniąc z czynności sprzedaży soku swoisty spektakl, co stanowi o jego jeszcze większej atrakcyjności.”

Ciekawostka: O tym, że to ciekawa innowacja świadczyć może wzrastająca liczba dystrybutorów maszyn tzw. vendingowych. Można trafić na branżowe dyskusje na Goldenline i bierze w nich udział sporo osób zainteresowanych „know how” czy nawiązaniem kontaktów handlowych. Rozmowy toczą się na temat perspektyw, konkurencji, rozwiązań logistycznych i technicznych oraz prawnych, jak kwestie czynszu itp.

Soki ekologiczne

Nowe pole do działania otwiera się w przypadku soków ekologicznych. Jakość surowca, z jakiego zostanie przygotowany sok jest tu przecież kluczowa.

Zobacz także


Małgorzata Górska

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.