Teraz czytasz...
Ministerstwo Rolnictwa uruchamia kampanię znaku „Produkt polski”
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ministerstwo Rolnictwa uruchamia kampanię znaku „Produkt polski”

Avatar photo

Znak „Produkt polski” pomaga konsumentom w rozpoznaniu produktów wytworzonych z polskich surowców. Jego użycie regulują konkretne zasady. Z oznaczenia korzystają także producenci żywności ekologicznej.

Kto może używać logo „Produkt polski”?

Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone logo „Produkt polski” muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski.

W produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju. Innymi słowy logo „Produkt polski” oznacza, że produkt został wytworzony w Polsce z co najmniej 75% polskich surowców.

Rusza kampania promująca polskie logo

Kampanię promującą logo „Produkt polski” zainaugurowała konferencja prasowa, w której udział wziął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz szefowie największych polskich firm: prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i prezes KSC „Polski Cukier” Krzysztof Kowa oraz dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta.

Zdaniem ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, polska żywność to jest najlepszy wybór jaki może się trafić polskim konsumentom. Minister zwrócił uwagę, że również środki z realizowanych obecnie programów społecznych powinny przyczyniać się do tego, aby kupować polską żywność. – To stanowi źródło dochodów być może brata, siostry czy innego krewnego, który pozostał na wsi i produkuje żywność – podsumował.

Produkt polski - logo
Produkt polski – logo

W ramach kampanii emitowane będą spoty w mediach. Organizatorzy zaplanowali  również szereg szkoleń dla producentów i konsumentów. Kampanię realizujeKrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Więcej informacji na temat logo Produkt polski: www.polskasmakuje.pl/produkt-polski

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.