Mieszanka chlebowa sześć ziaren z płaskurką i czerwoną pszenicą PRO-BIO nagrodzona!

 

 

-tekst sponsorowany-

Chleb sześć ziaren z płaskurką i czerwoną pszenicą (mieszanka do wypieku). Nowość BIOLINIE zdobył drugie miejsce w konkursie Czeska Żywność Ekologiczna 2015 w kategorii produktów pochodzenia roślinnego.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

W rywalizacji z 80 zgłoszonymi produktami żywności ekologicznej, sukces odniósł Chleb sześć ziaren z dwuziarnową płaskurką i czerwoną pszenicą (mieszanka do wypieku) BIOLINIE produkcji czeskiej firmy PRO-BIO, s.r.o. Staré Město pod Sněžníkem. Jest to gotowa mieszanka do przygotowania wieloziarnistego chleba, którą jurorzy ocenili za swoiste połączenie nowoczesnych koncepcji i tradycji.

„Mieszanka jest nowatorska pod względem składu. Zawiera składniki z 10 różnych roślin. Podstawę tworzą mąki chlebowe: pszenna i żytnia, do których dodaliśmy mąki z tradycyjnych „zapomnianych” zbóż – płaskurki, czerwonej pszenicy i jęczmienia. Mieszaninę wzbogacają całe ziarna prosa, płatki owsiane, czerwona soczewica, nasiona lnu i słonecznika. Dzięki różnorodnej kompozycji gotowy chleb ma niepowtarzalny smak, aromat i konsystencję”

– mówi Joanna Navrátilová z firmy PRO-BIO, s.r.o.

Klienci z pewnością docenią szybkość i łatwość przygotowania, wystarczy dodać do sypkich składników tylko wody i drożdży. Mieszanka nadaje się do pieczenia w piekarniku i wypiekaczu do chleba. “Obecnie wraca się do tradycji pieczenia chleba w domu. Nasza mieszanka pomaga powrócić do tej tradycji w nowoczesnym pojęciu” dodaje Joanna Navrátilová.

Konkurs Czeska Żywność Ekologiczna odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa Republiki Czeskiej Mariana Jurečki przy wsparciu Państwowej Inspekcji Rolno-Spożywczej z okazji corocznej akcji Miesiąc Żywności Ekologicznej.

Brak postów do wyświetlenia