Teraz czytasz...
Lidzbark. Zbliża się Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Lidzbark. Zbliża się Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych

 

Już po raz piąty na zamku w Lidzbarku Warmińskim pojawią się serowarzy z całej Polski a także z Niemiec, Litwy i Szwecji. V Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych coraz bliżej.

Gościem specjalnym festiwalu będzie znana restauratorka Agnieszka Kręglicka, która poprowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci. Odbywające się w Lidzbarku wydarzenie „kręci się” nie tylko wokół serów.

– Naszym serom farmerskim tradycyjnie już akompaniować będą miody, chleby tradycyjne, chutneye i konfitury, nalewki, tradycyjne wędliny, przyprawy i zioła oraz specjały kuchni warmińskiej. Nie zabraknie również lokalnego browaru, win z prawdziwej polskiej winnicy i tradycyjnych lodów produkowanych jedynie z naturalnych składników. Również, jak co roku, z przyjemnością uraczymy Państwa festiwalową zupą serową przyrządzoną przez samego szefa kuchni Hotelu Krasicki****, pana Krzysztofa Mazurka – czytamy na stronie internetowej organizatorów.

Festiwal zaplanowano na 12-14 czerwca 2015. Odbędzie się oczywiście na terenie zamku w Lidzbarku.

Zobacz także


Na facebooku opublikowano już program Festiwalu:

Polecamy także relację filmową z poprzedniej edycji:

Co: V Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych
Gdzie: Lidzbark Warmiński
Kiedy: 12-14 czerwca 2015

Przeczytaj także: Sandomierz. Festiwal „Czas Dobrego Sera” coraz bliżej

oraz naszą relację z ubiegłorocznej edycji Festiwalu w Lidzbarku Warmińskim: Czas na ser czyli święto serowarów w Lidzbarku – nasza relacja

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.