Teraz czytasz...
Laboratorium Naturella – przedstawiamy nowego, polskiego producenta naturalnych kosmetyków i środków czystości
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Laboratorium Naturella – przedstawiamy nowego, polskiego producenta naturalnych kosmetyków i środków czystości

Laboratorium Naturella to biotechnologiczna firma badawczo-wdrożeniowa, oferująca naturalne kosmetyki i środki czystosci tworzone przez pasjonatów z dużym doświadczeniem w branży. Biokurier gościł na spotkaniu medialnym marek OnlyBIO i OnlyECO. 

Receptury kosmetyków OnlyBIO przygotował prof. nadzw. dr hab. inż. kosmetologii Tomasz Wasilewski, pracownik naukowy i praktyk.

Za formuły, zdrowych i bezpiecznych dla środowiska środków czystości OnlyECO odpowiedzialna jest Jadwiga Wersocka – od ponad 30 lat tworząca receptury w jednej w wiodących firm produkujących wyroby do pielęgnacji domu.

Prezentacja osiągnięć firmy była krótka, ale wystarczyła, by zaciekawić przybyłych gości, a nie ich zanudzić. Na koniec w kuluarach można było zadać ekspertom pytania, rozwiać wątpliwości oraz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat produktów do pielęgnacji dla dorosłych i dzieci oraz ekologicznych środków do czyszczenia domu.

Zespół Naturella
Zespół Naturella

Dowiedziałam się więc na przykład, że skład produktów oparty jest na surowcach niezbędnych do skutecznego działania i pielęgnacji. Wyroby Laboratorium Naturella nie zawierają barwników. Ponadto pozbawione są takich niepożądanych substancji, takich jak: SLS, SLES, PEG, parabeny, itp.

Oferta Laboratorium Naturella obejmuje również hipoalergiczne wersje bez olejków i kompozycji zapachowych, które są częstą przyczyną podrażnień i alergii. Na pytanie, czy takie kosmetyki są równie skuteczne, co ich chemiczne odpowiedniki, eksperci odparli, że owszem, wszystko zależy od doboru składników.

Zaproszeni na konferencję dziennikarze otrzymali testery, dzięki którym mogli na własnej skórze przekonać się, co do skuteczności kosmetyków.

Płyn miceralny OnlyBIO od Laboratorium Naturella – nasz mini – test

Jestem więc pod wrażeniem flagowego produktu firmy, płynu micelarnego. Laboratorium Naturella opracowało jego recepturę w 99,8% opartej na składnikach pochodzenia naturalnego. W jego skład wchodzi m.in.  olej z rzepaku.

Wyróżnikiem tego wyjątkowego produktu marki OnlyBio jest, wytwarzana przez mikroorganizmy, naturalna biosurfaktyna z rzepaku, która skutecznie, a jednocześnie delikatnie oczyszcza skórę oraz działa antyseptycznie. Olej z rzepaku nawilża i uelastycznia naskórek oraz zapobiega uszkodzeniu naturalnej warstwy tłuszczu. Fitosterole, znajdujące się w największej ilości w roślinach oleistych, w naturalny sposób ograniczają utratę wody, zabezpieczając skórę przed jej wysuszeniem. Pobudzają ją również do wytwarzania kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i regenerację naskórka.

Wszystkie te składniki, uzupełnione o naturalne micele, tworzą łagodny, a jednocześnie skuteczny płyn micelarny. A do tego ciemne ekologiczne opakowanie, idealnie nadające się do recyklingu.

Płyn, pomimo że ekologiczny (a może właśnie dlatego!), wydaje się bardzo ekskluzywny. Jest niemal bezzapachowy, łagodnie tonizuje i oczyszcza skórę, przygotowując ją pod krem. Jestem zachwycona. Naszym zdaniem to produkt na szóstkę.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.