Teraz czytasz...
Kraków. Ekologiczne warzywa, owoce, superfoods i produkty bezglutenowe na topie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kraków. Ekologiczne warzywa, owoce, superfoods i produkty bezglutenowe na topie

Zauważyliśmy bardzo duże zainteresowane produktami bezglutenowymi oraz produktami nazywanymi „superfoods”. Rośnie również grupa klientów poszukujących świeżych warzyw i owoców z certyfikowanych upraw – mówi Magdalena Malec z krakowskiego sklepu EKO LOGICZNE. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu.

Biokurier: Jakich ekoproduktów najczęściej poszukują mieszkańcy Krakowa?

Magdalena Malec: Zauważyliśmy bardzo duże zainteresowane produktami bezglutenowymi oraz produktami nazywanymi „superfoods”. Rośnie również grupa klientów poszukujących świeżych warzyw i owoców z certyfikowanych upraw. Klienci często szukają również fachowej porady dotyczącej produktów i diety bezglutenowej. Staramy się sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego stale poszerzamy nasz asortyment oraz wiedzę na temat produktów i ich właściwości odżywczych.

Biokurier: Jakie produkty uważacie za największą „dumę” sklepu?

Najbardziej jesteśmy dumni z naszej „wyspy” świeżych owoców i warzyw. Przykładamy wiele starań do tego, by nasi klienci mogli kupić najwyższej jakości ekologiczne warzywa i owoce od pobliskich rolników. Zapewniamy świeże dostawy przynajmniej dwa razy w tygodniu. W naszej ofercie znajduje się również prawdziwy chleb – wielokrotnie nagradzany Razowiec Lipnicki od Pana Andrzeja Wnęka.

Czy klienci pytają o certyfikaty EKO, co jest dla nich ważne przy zakupie?

Tak, Klienci coraz większą wagę przywiązują do jakości i pochodzenia produktów. Dotyczy, to w dużej mierze produktów świeżych, dlatego wszystkie certyfikaty są dostępne w widocznym miejscu, tak by klienci mogli swobodnie sprawdzić informacje o producencie. W naszym sklepie mamy również produkty regionalne oraz naturalne które nie posiadają certyfikatu, jednak ok 90% produktów, to produkty z certyfikatem ekologicznym.

Ile produktów jest obecnie w ofercie? Czy ekologiczne warzywa i owoce są dostępne?

W ofercie mamy obecnie ponad 1400 produktów dostępnych od ręki w sklepie stacjonarnym i internetowym. W planach na najbliższe miesiące przewidujemy wzrost tej liczby o kolejne 200 produktów spożywczych, ale również kosmetyków i środków czystości. Świeże warzywa i owoce z wiadomych względów dostępne są tylko w sklepie stacjonarnym. Klientom z Krakowa i okolic oferujemy świeże warzywa i owoce również z dostawa do domu.

Zobacz także


Jakie są najtrudniejsze wyzwania, z którymi musicie się zmierzyć prowadząc ekosklep?

Największe wyzwania to oczywiście dotarcie do klienta, który jest zainteresowany eko produktami oraz budowanie świadomości u reszty społeczeństwa, że lepiej „wydać trochę więcej na dobra żywność, niż na lekarza”. Ważne jest również pozyskanie stałych klientów. W związku z tym stworzyliśmy specjalny program rabatowy umożliwiający otrzymywanie atrakcyjnej zniżki kwotowej za regularne zakupy w EKO LOGICZNE. Zagrożeniem dla małych sklepów jest również ekspansja sieci handlowych na rynek eko i zaniżanie cen do poziomu nieosiągalnego przez pojedynczy sklep.

Jak postrzega Pani rozwój sprzedaży ekożywności on line?

Sprzedaż on line (przeczytaj także: Ekosklep w wersji mobilnej? To się opłaca ) będzie się rozwijała. Klienci coraz częściej chcę otrzymywać produkty wysokiej jakości prosto pod drzwi.

Zauważając taką tendencję wprowadziliśmy zamówienia on line z darmową dostawą na terenie Krakowa od 99 zł. W planach rozwoju naszego eko biznesu planujemy znaczne zwiększenie asortymentu dostępnego tylko poprzez sklep internetowy.

Dziękuję za rozmowę.

Sklep z żywnością BIO „EKO LOGICZNE” znajduje się w Krakowie przy ulicy Starowiślnej 37/1A. Prowadzi również sprzedaż on line. Więcej informacji: http://eko-logiczne.eu/

Rozmawiał: Karol Przybylak

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.