Teraz czytasz...
Krajowe Dożynki Ekologiczne w Przysieku za nami
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Krajowe Dożynki Ekologiczne w Przysieku za nami

Avatar photo

Rolnicy ekologiczni z całego kraju dziękowali za tegoroczne plony podczas Krajowych Dożynek Ekologicznych w Przysieku. Na plac przed siedzibą Ośrodka Doradztwa Rolniczego przybyli też konsumenci, aby spróbować specjałów prosto od gospodarzy.

Festynowi „Barwy Lata, Dary Jesieni” towarzyszyły też wydarzenia dodatkowe związane z rolnictwem ekologicznym. Fundacja AgriNatura oraz Społeczny Instytut Ekologiczny zorganizowały konferencję podsumowująca realizację projektu wsparcia dla rolników ekologicznych „Demokratyzacja BIO” finansowanego przez Fundację Carrefour. W ramach projektu rolnicy ekologiczni mieli szansę na uzyskanie wsparcia przy zakupie sprzętów zwiększających wydajność ich gospodarstw.

Po konferencji odbyła się natomiast premiera O godzinie 13.00 w tej samej sali odbędzie się premiera filmu „Pionierzy rolnictwa ekologicznego” zrealizowanego przez Fundację „Mała Wielka Zmiana”. Film uzupełnia lukę w przekazie historii kształtowania się nurtu rolnictwa ekologicznego w Polsce przed rokiem 1990, a jednocześnie pokazać jego ciągłość i wpływ na współczesność. Wystąpią w nim między innymi: Mieczysław Babalski, Piotr Hillar, Tadeusz Szynkiewicz, Roman Świniarski, Jerzy Szymona, Ryszard Karamon, Ewa Smuk-Strathenwerth i Peter Stratenwerth, Reto Ingold, Urszula Sołtysiak i inni.

Film można zakupić na nośniku pendrive m.in. w sklepie internetowym Wydawnictwa Gaj (całkowity dochód przeznaczony jest na pokrycie kosztów związanych z realizacją filmu).

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.