Teraz czytasz...
Kosmetyki OnlyBio z certyfikatem Cosmos Natural przyznanym przez Ecocert
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kosmetyki OnlyBio z certyfikatem Cosmos Natural przyznanym przez Ecocert

Marka OnlyBio produkowana przez Laboratorium Naturella może się pochwalić certyfikatem Ecocert. Powiększa się tym samym liczba naturalnych kosmetyków dostępnych dla polskich konsumentów.

Ecocert jest oficjalnie uznaną jednostką kontrolującą i wydającą certyfikaty potwierdzające spełnianie wymogów dla produktów ekologicznych. Swoją główną siedzibę ma we Francji, ale firma ma również jednostki w Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii.

Poza Europą, firma Ecocert kontroluje i certyfikuje firmy z blisko 70 państw na całym świecie.

Ecocert nie tylko wydaje certyfikaty, ale sprawdza też, czy kosmetyki opieczętowane znakiem COSMOS NATURAL spełniają określone kryteria. Podstawowym warunkiem jest zawartość minimum 95% składników pochodzenia naturalnego. Kontroli podlegają również surowce użyte do produkcji, receptury, opakowania, proces wytwarzania oraz treści etykiet.

Jakie kosmetyki dla malucha?

Produkty OnlyBio z gwarancją jakości

Certyfikat w ostatnim czasie otrzymały wegańskie i biodegradowalne produkty OnlyBio, które zawierają 99% składników naturalnych. Przeznaczone są do pielęgnacji ciała oraz włosów dorosłych i dzieci od pierwszego dnia życia. Ich właściwości myjące zwiększa wytwarzana przez mikroorganizmy naturalna biorafinowana surfaktyna z rzepaku. Kosmetyki dodatkowo wzbogacono w pielęgnujące fitosterole, które zabezpieczają skórę przed wysuszeniem oraz wspomagają wytwarzanie elastyny i kolagenu. W ich składzie znajdziemy także oleje: rzepakowy, sezamowy lub słonecznikowy.

Nature i Cosmos czyli… piszemy o certyfikatach dla ekokosmetyków

W kosmetykach OnlyBio nie znajdziemy SLS i SLES, parabenów, PEGów, silikonów, barwników, syntetycznych kompozycji zapachowych i innych substancji potencjalnie szkodliwych.

Dlaczego warto szukać kosmetyków z logo Ecocert Cosmos Natural?

Na rynku znajdziemy dzisiaj całe mnóstwo kosmetyków, których producenci zapewniają na o ich naturalności. Nadużywa się określeń: 'eko’, 'bio’, 'organic’, 'natural’. By nie dać się oszukać, warto szukać takich produktów, które poddane zostały ścisłej kontroli.

Po czym poznać szampon naturalny i nie dać się oszukać?

Logo Ecocert Cosmos Natural to znak jakości i zaufania widniejący na kosmetykach naturalnych. Odróżnia on produkty ekologiczne od tych, które jedynie je naśladują.

Zobacz także

Ekspres Saeco Lirika Plus

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.