Teraz czytasz...
Kongres BIOEXPO 2021. Zmiany dla branży ekologicznej od 2021 roku głównym tematem
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kongres BIOEXPO 2021. Zmiany dla branży ekologicznej od 2021 roku głównym tematem

Avatar photo

Kongres BIOEXPO to szansa, aby znaleźć odpowiedzi na pytania przed którymi stoi branża żywności ekologicznej. W jaki sposób zachęcić rolników do przejścia na ekologiczną produkcję? Jak dokładnie wygląda rolnictwo ekologiczne w Polsce? Jak przekonać konsumentów do kupowania ekoproduktów?

Wydarzenie zaplanowano na 30.09-2.10.2021. Odbędzie się w Ptak Warsaw Expo podczas Targów Żywności i Produktów Ekologicznych Bioexpo.

Kongres BIOEXPO 2021

Trzy dni, dwie konferencje branżowe, pięć paneli tematycznych i blisko pięćdziesięciu ekspertów – Kongres BIOEXPO to niepowtarzalna okazja do poznania i rozpoczęcia swojej drogi z produktami ekologicznymi. Goście opowiedzą m.in. o żywności ekologicznej i jej produkcji, dbałości o naszą planetę oraz przybliżą ekoprodukty do pielęgnacji ciała i domu.

Mogą wziąć w nim udział przedstawiciele branży, rolnicy, producenci z branży BIO i ci, którzy myślą o konwersji na bio, dietetycy oraz konsumenci czy osoby zainteresowane tematem ekologicznego stylu życia w Polsce.

Tegoroczny Kongres będzie podzielony na 3 części:

  • Polskie Forum Żywności Ekologicznej,
  • Organic Food Conference
  • panel Eko dla ciała, domu i planety.

Podczas Polskiego Forum Żywności Ekologicznej odbędą się trzy panele:

  • Tworzymy rynek eko,
  • Chcę być na rynku eko
  • W zdrowym ciele zdrowy duch.

Wydarzenie jest finansowane przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw oraz Fundusz Promocji Ziaren Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Więcej o Organic Food Conference

Natomiast Organic Food Conference, czyli międzynarodowa konferencja branżowa, jest przygotowywana wspólnie z IFOAM.  Podczas Organic Food Conference 2021 Poland poruszone zostaną tematy najnowszych, światowych trendów w branży EKO, przedstawione będą aktualne badania i prognozy na przyszłość oraz odbędą się prelekcje międzynarodowych autorytetów.

Kongres Bioexpo odbywa się już po raz trzeci, w poprzednim roku wydarzenie przyciągnęło 500 słuchaczy, a udział w nim wzięło 50 prelegentów.

 Aby otrzymać bezpłatny bilet na Kongres, wystarczy jedynie wypełnić formularz na stronie www.bioexpo.pl/rejestracja-b2b/ jako odwiedzający. Uczestnictwo w Oranic Food Conference jest płatne, a bilety będą w sprzedaży od drugiej połowy lipca. Więcej informacji o panelistach oraz szczegółowy program wydarzenia już wkrótce. Organizatorami Kongresu są Polska Izba Żywności Ekologicznej oraz PTAK Warsaw EXPO.

Polska Izba Żywności Ekologicznej zrzesza ponad 100 przedsiębiorców reprezentujących wszystkie segmenty rynku BIO w Polsce: rolników, przetwórców, producentów, dystrybutorów i sklepy, jednostki certyfikujące i branże pokrewne: producentów naturalnych kosmetyków, środków czystości, nawozów czy biokompostowalnych opakowań i naczyń jednorazowych.

IFOAM Organics Europe to europejska federacja zajmująca się żywnością ekologiczną i rolnictwem ekologicznym. Reprezentuje oraz ma wpływ na europejską politykę rolnictwa ekologicznego i wspiera transformacje żywności i rolnictwa. Praca federacji opiera się na zasadach rolnictwa ekologicznego – zdrowie, ekologia, uczciwość i troska. Zrzesza ponad 200 organizacji członkowskich z 34 krajów europejskich.

Ptak Warsaw Expo to największe Międzynarodowe Centrum Targowo-Wystawienniczym w Polsce i Europie Środkowej, które zlokalizowane jest na przedmieściach Warszawy. Posiada 143 000 m2 powierzchni wystawienniczej w sześciu pawilonach oraz 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej, która może być wykorzystana do organizacji wystaw, jak i wydarzeń plenerowych.

Kongres BIOEXPO 2021. Co? Gdzie? Kiedy?

30 września – 2 października 2021

PTAK WARSAW EXPO

Aleja Katowicka 62, Nadarzyn

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.