Teraz czytasz...
Kirgistan chce być 100% BIO. Za 10 lat
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kirgistan chce być 100% BIO. Za 10 lat

Parlament Kirgistanu ogłosił plan całkowitej konwersji tamtejszego rolnictwa w kierunku rolnictwa ekologicznego. Proces ma trwać 10 lat. To duże wyzwanie, bo jak wynika z informacji kirgiskiego serwisu 24.kg, obecnie nie ma tam certyfikowanych gospodarstw ekologicznych.

Ambicją kirgiskich parlamentarzystów jest to, aby kirgiscy rolnicy uprawiali ziemię metodami ekologicznymi za 10 lat. Podobne plany zgłasza też inny azjatycki kraj – Bhutan.

Sektor rolniczy należy do kluczowych branż kirgiskiej gospodarki – zagospodarowuje 40% tamtejszej siły roboczej. Kontrolę nad wdrażaniem planu mają sprawować jednostki państwowe.

Kirgistan, czyli…

Kirgistan to państwo położone w Azji Środkowej. Graniczy z Kazachstanem na północy, Uzbekistanem na zachodzie i południowym zachodzie, Tadżykistanem na południowym zachodzie i Chinami na wschodzie. Jego stolicą i największym miastem jest Biszkek.

Zobacz także


Dominują tereny górskie. Kirgistan zamieszkuje ok 6 mln ludzi.

Źródła: 24.kg, organic-market.info

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.