Teraz czytasz...
Już wkrótce żywność od rolnika będzie legalna?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Już wkrótce żywność od rolnika będzie legalna?

Twarogi, śmietana, jogurty, dżemy, oleje prosto od rolnika – do tej pory zazwyczaj produkty te były nielegalne. Jest już niemal pewne, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Na projektami zmian w prawie pracuje w Ministerstwie Rolnictwa specjalna podkomisja.

Koordynowane przez Podkomisję nadzwyczajną do spraw zmian legislacyjnych dotyczących sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych przy sejmowej Komisji Rozwoju Wsi trwają od kilku miesięcy.

Małe przetwórstwo gospodarskie będzie legalne…

Głównym celem wprowadzanych zmian jest poszerzenie produktów dopuszczonych do sprzedaży bezpośredniej (dot. produktów pochodzenia zwierzęcego) i dostaw bezpośrednich (dot. produktów pochodzenia roślinnego) m.in. o: możliwość sprzedaży jaj poza gospodarstwem, twarogów, śmietany, jogurtów a także dżemów, olejów, soków, pierogów, zup.  Wszystko pod warunkiem, że surowce pochodzić będą tylko i wyłącznie z własnego gospodarstwa.

Aktywny udział w pracach legislacyjnych bierze udział m.in. Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego – to właśnie wydawany przez nią magazyn informacyjny „Smak i Tradycja” jest źródłem tej informacji.

Na razie nie znany jest termin wprowadzenia nowego prawa. Będziemy śledzić prace komisji i informować o szczegółach proponowanych rozwiązań.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.