Jaśminowy i Arborio – nowe ryże w ofercie PRO-BIO

[tekst sponsorowany]

Ryż jaśminowy BIOHARMONIE i  Ryż Arborio BIOHARMONIE są dostępne w ofercie PRO-BIO, czeskiego producenta i dystrybutora żywności ekologicznej.

Produkty dostępne są w opakowaniach 500g a także w paczkach 3 kilogramowych.

Ryż jaśminowy pochodzi z   kuchni azjatyckiej. Chodzi o ryż długoziarnisty o przyjemnym smaku i delikatnym aromacie jaśminu. Po ugotowaniu jest lekko klejący, odpowiedni do przygotowania dodatków do dań, risotto oraz sufletów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Nazwa ryżu Arborio wywodzi się od nazwy włoskiego miasta Arborio w dolinie rzeki Pad, gdzie uprawia się go w znacznej ilości. Ma typowy okrągły kształt. Podczas gotowania absorbuje dużą ilość wody i świetnie wchłania smaki pozostałych składników. Po ugotowaniu ma bardzo kleistą konsystencję, na powierzchni jest miękki i kremowy, w środku pozostaje przyjemnie twardy (al dente).

Ryż Arborio jest podstawowym składnikiem, z  którego Włosi przygotowują swoje słynne risotto. Gotuje się je w specjalny sposób, podczas którego woda lub bulion są dodawane i wchłaniane do uprzednio na maśle uprażonego ryżu stopniowo. Do gotowania używa się także białego wina, które nadaje daniu właściwy smak.

Ryż jaśminowy BIOHARMONIE
500 g (opakowanie rodzinne: 3 kg)
Skład: ryż jaśminowy*, *produkt rolnictwa ekologicznego

Ryż Arborio BIOHARMONIE
500 g (opakowanie rodzinne: 3 kg)
Skład: ryż Arborio*, * produkt rolnictwa ekologicznego

Brak postów do wyświetlenia