Inwestorzy coraz przychylniej spoglądają na rynek ekożywności

 

1,8 mln złotych udało się pozyskać Bio Planet podczas emisji akcji. Środki wesprą projekt budowy centrum logistyczno –magazynowego. Na przełomie roku Spółka złoży dokumenty do GPW z prośbą o wyznaczenie pierwszego dnia notowań na rynku NewConnect

– Środki, które pozyskaliśmy, przeznaczymy na budowę specjalistycznego centrum logistycznego o powierzchni 8,8 tys. m2, dzięki któremu będziemy mogli odpowiedzieć na stale rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty i urzeczywistnić plan prognoz przychodów. Przyczyni się to do wzrostu rentowności Spółki, zwiększając tym samym wartość Bio Planet dla akcjonariuszy. Inwestycja dzięki zastosowaniu nowych technologii pozwoli nam poszerzyć ilość produktów dostępnych w portfolio, a także spowoduje dużo wyższą elastyczność cenową – tłumaczy Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu Bio Planet S.A.

Wartość polskiego rynek handlu detalicznego żywnością ekologiczną szacuje się obecnie na ok. 650 mln PLN rocznie, tj. 0,3% całego polskiego handlu detalicznego produktami spożywczymi. Udział Bio Planet S.A. w rynku żywności ekologicznej w 2014 roku liczonym w cenach hurtowych szacowany jest na około 13,4%.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Więcej na temat polskiego eko rynku w grafice poniżej

Źródło: PR

Brak postów do wyświetlenia