Teraz czytasz...
Materiały z konferencji inaugurującej działalność Fairtrade Polska dostępne
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Materiały z konferencji inaugurującej działalność Fairtrade Polska dostępne

8 października podczas IX Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz V Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO na Międzynarodowych Targach Łódzkich odbyła się uroczysta konferencja “Fairtrade – skorzystaj z rynkowej szansy”! Osią całego wydarzenia było podpisanie umowy współpracy z Fairtrade International – organizacji będącej właścicielem znaku Fairtrade. Inauguracji towarzyszła konferencja, w trakcie której głos zabrali eksperci polscy i zagraniczni – dostępne są już materiały z tego wydarzenia.

O działalności Fairtrade poza granicami naszego kraju mówili: Andrea Richert (Fairtrade International), Regina Dicken (Fairtrade Österreich, Austria), Hana Chorvathova (Fairtrade Česko a Slovensko). W trakcie konferencji wystąpił również Tomasz Makowski, który zajmuje się współpracą z biznesem z ramienia Fairtrade Polska. Mówił miedzy innymi o tym, jakie możliwości daje nawiązanie współpracy między Fundacją a firmami, które chciałyby uzyskać znak Fairtrade. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielił się z gośćmi Adrian Borowiec, właściciel Palarni Kawy Cafe Borówka.

Zapis video wystąpień dostępny jest na stronie polskiego oddziału Fairtrade

Zobacz także


Czym jest Fairtrade?

Sprawiedliwy Handel to partnerstwo handlowe, oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Przyczynia się do zrównoważonego rozwoju przez oferowanie lepszych warunków handlowych oraz ochronę praw marginalizowanych producentów i pracowników najemnych, szczególnie w krajach Południa.

Oprac. Agnieszka Gotówka

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.