Teraz czytasz...
Imponujący eko targ powstaje na Węgrzech
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Imponujący eko targ powstaje na Węgrzech

Centrum targowe Biotikum powstaje w miejscowości Szigetszenmiklos (20 km od Budapesztu) i ma zapewnić miejsce do stałej sprzedaży dla ponad 100 wystawców. Realizacja inwestycji planowana jest na 2015 rok.

Kamień węgielny pod inwestycję wmurował 21 września 2012 roku minister rolnictwa Sándor Fazekas. Na powierzchni hektara, który będzie dzierżawiony aż do 2039 roku, powstanie kompleks budynków targowych. Producenci ekologiczni będą mogli codziennie przez cały rok prezentować swoje towary. Mile widziani są także nowi wystawcy, którzy wzbogacą pulę produktów dostępnych na Targu. Inwestorzy planują otwarcie w kwietniu 2015 roku

Jak wyglądać będzie centrum targowe Biotikum?

Na parterze przy głównym wejściu do głównego budynku ma powstać sklep z żywnością ekologiczną i restauracja. Drugie piętro będzie przeznaczone na sale konferencyjne oraz biura. W głównym budynku na dole przewiduje się powstanie 15 większych stanowisk po 40m² każde i 28 mniejszych o powierzchni 9 m². Centrum na stanowić Hungarikum – tradycyjny węgierski sklep z piekarnią.

Piętro będzie urządzone niczym galeria, z podobną jak na parterze przestrzenią komunikacyjną. Tam też planuje się powstanie 20 stanowisk po 16m² i otwartego bufetu. Teren na zewnątrz budynku ma mieć formę tradycyjnego rynku, działającego od wiosny po jesień, aż do pierwszych mrozów. Znajdą się tam miejsca parkingowe i podjazdy dla ciężarówek.

Pomysłodawcy liczą na zainteresowanie ze strony sklepów z żywnością ekologiczną, hoteli, restauracji, firm przetwórczych, dużych sklepów z żywnością i klientów detalicznych z całych Węgier, a  nawet okolicznych państw europejskich. Istnieje możliwość utworzenia sprawnego transportu, bo miejscowość Szigetszenmiklos jest położona 22 kilometry na południe od Budapesztu.

Źródło: BioHolMi / organic-market.info

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.